Akcia čoskoro končí

Domáce hydratačné masky: Pomoc pre extrémne suché vlasy

Zdieľať:

suché vlasy

Suché vlasy patria do zoznamu problémov, ktoré by sme najradšej obchádzali. To však neznamená, že bude aj tento problém obchádzať nás. Niektoré vlasy sú suché prevažne v zimných obdobiach, no iné práve vtedy, keď je vonku horúco. Bez ohľadu na to, o aké ročné obdobie ide, ti ponúkam recepty na vlasové masky, ktoré sú dostupné a účinné celoročne. Vďaka ním budú tvoje vlasy opäť krásne hydratované, lesklé, zdravé, žiarivé, jednoducho úžasné na pohľad aj na dotyk.

Najjednoduchšia, najrýchlejšia, dokonalá

Maska na vlasy s jednou ingredienciou? Áno! Tajomstvo krásy a hydratácie vlasov sa ukrýva v kokosovom oleji. Stačí roztopiť približne 1/4 hrnčeka kokosového oleja, alebo teda v závislosti od dĺžky vlasov. Roztop olej a vmasíruj ho do suchých, alebo mokrých vlasov – je to len a len na tebe. Chvíľu masíruj, aby sa olej dostal všade a následne si na hlavu nasaď kúpaciu čiapku. Nechaj olej pôsobiť približne hodinu, potom vlasy opláchni teplou vodou a šampónom. Také jednoduché a zároveň také účinné!

Zdravé tuky pre vlasy

Vajíčka aj avokádo sú plné zdravých tukov, ktoré sú pre vlasy obzvlášť prospešné. Ich kombinácia je ozdravujúcou a hydratačnou bombou pre vlasy. Stačí, ak zmiešaš polovicu avokáda s dvomi vaječnými žĺtkami. Aj v tomto prípade sa môžeš rozhodnúť, či masku aplikuješ do suchých alebo mokrých vlasov. Masíruj niekoľko minút, potom nechaj zmes aspoň 20 minút pôsobiť na vlasoch a následne opláchni bežným postupom.

Voňavá hydratácia

Čo môže byť lepšie než príjemná vôňa domácej masky na vlasy? Kľúčovými ingredienciami sú v tomto prípade banány a avokádo. Budeš priam udivená z toho, ako úžasne táto zmes funguje. Stačí rozmixovať banány s avokádom do podoby homogénnej zmesi a následne aplikovať do vlasov. Ako obvykle, zmes dokonale vmasíruj a nechaj pôsobiť aspoň 15 minúť. Potom nezabudni zvyšky masky dokonale zmyť.

Trápia ťa suché vlasy? Neváhaj a vyskúšaj jednu z týchto super účinných masiek!

 

Zdieľať: