Domáce hydratačné masky: Pomoc pre extrémne suché vlasy

Obsah článku

suché vlasy

Suché vlasy patria do zoznamu problémov, ktoré by sme najradšej obchádzali. To však neznamená, že bude aj tento problém obchádzať nás. Niektoré vlasy sú suché prevažne v zimných obdobiach, no iné práve vtedy, keď je vonku horúco. Bez ohľadu na to, o aké ročné obdobie ide, ti ponúkam recepty na vlasové masky, ktoré sú dostupné a účinné celoročne. Vďaka ním budú tvoje vlasy opäť krásne hydratované, lesklé, zdravé, žiarivé, jednoducho úžasné na pohľad aj na dotyk.

Najjednoduchšia, najrýchlejšia, dokonalá

Maska na vlasy s jednou ingredienciou? Áno! Tajomstvo krásy a hydratácie vlasov sa ukrýva v kokosovom oleji. Stačí roztopiť približne 1/4 hrnčeka kokosového oleja, alebo teda v závislosti od dĺžky vlasov. Roztop olej a vmasíruj ho do suchých, alebo mokrých vlasov – je to len a len na tebe. Chvíľu masíruj, aby sa olej dostal všade a následne si na hlavu nasaď kúpaciu čiapku. Nechaj olej pôsobiť približne hodinu, potom vlasy opláchni teplou vodou a šampónom. Také jednoduché a zároveň také účinné!

Zdravé tuky pre vlasy

Vajíčka aj avokádo sú plné zdravých tukov, ktoré sú pre vlasy obzvlášť prospešné. Ich kombinácia je ozdravujúcou a hydratačnou bombou pre vlasy. Stačí, ak zmiešaš polovicu avokáda s dvomi vaječnými žĺtkami. Aj v tomto prípade sa môžeš rozhodnúť, či masku aplikuješ do suchých alebo mokrých vlasov. Masíruj niekoľko minút, potom nechaj zmes aspoň 20 minút pôsobiť na vlasoch a následne opláchni bežným postupom.

Voňavá hydratácia

Čo môže byť lepšie než príjemná vôňa domácej masky na vlasy? Kľúčovými ingredienciami sú v tomto prípade banány a avokádo. Budeš priam udivená z toho, ako úžasne táto zmes funguje. Stačí rozmixovať banány s avokádom do podoby homogénnej zmesi a následne aplikovať do vlasov. Ako obvykle, zmes dokonale vmasíruj a nechaj pôsobiť aspoň 15 minúť. Potom nezabudni zvyšky masky dokonale zmyť.

Trápia ťa suché vlasy? Neváhaj a vyskúšaj jednu z týchto super účinných masiek!