Akcia čoskoro končí

Dokonalá tvár vďaka správnemu zafarbeniu vlasov: Vieme ako na to

Zdieľať:

V beauty svete sme najviac oboznámené s kontúrovaním v súvislosti s vytváraním optických ilúzií použitím make upu – definovanie lícnych kostí, sánky a nosa. Ale kedže je 2015, toto je už dávno preč. Teraz je tu nový trend, kontúrovanie tváre pomocou vlasov. Áno, je to možné a to vďaka skvele uloženej svetlej a tmavej farbe na vlasoch. 

Tým, že sa použije svetlá a tmavá farba na vytvorenie tieňov, dokážeš opticky zmeniť tvar celej tváre, alebo len oblastí, ktoré si myslíš, že to potrebujú. Popravde, je to rovnaké ako kontúrovanie tváre, ale pre každú ženu je to úplne iné. Ak chceš využiť kontúrovanie tváre pomocou  vlasov na tvojej ďalšej návšteve kaderníka, prečítaj si, čoho by si sa mala držať pre tvoj typ tváre.

Okrúhla tvár

Kruhová tvár má vo všeobecnosti výrazné kosti a preto sa svetlá farba aplikuje na končeky vlasov od ucha k uchu, kým tmavšie farby sa nanášaju pod uši a pod svetlú farbu. Svetlé farby tvár zosvetľujú a predlžujú kým tmavé dodajú tvar.

Oválna tvár

Oválna tvár je univerzálna, pretože jej väčšinou pristane každý štýl a aj farba. Toto z nej robí perfektný objekt na kontúrovanie tváre pomocou vlasov. Pre zvýraznenie oválnej tváre, treba sa hrať s farbami, snažiť sa o objem a lesk.

Okrúhla tvár a svetlé vlasy

Predlžená tvár

Tmavšie farby sa nanášajú na korienky a svetlejšie farby sú v oblasti uší až po končeky vlasov. Toto vytvára hranatú ilúziu a tvár sa zoštíhľuje.

Štvorcová tvár

Štvorcová tvár je širšia, takže treba dodať viac odtieňov tmavých aj svetlých farieb do miest, kde končí tvár. Rovnako ich treba pridať do miest okolo sánky a spánkov. Toto zjemní celú tvár a pridá opticky objem.

Srdcová tvár

Tvár, ktorá má tvar srdca je v podstate obrátený trojuholník, s tvárou zužujúcou sa v brade. Aby si vytvorila oválnejší tvar, svetlejšie farby musia byť v okolí sánky a uší, aby zjemnili spodnú časť tváre.

Pozdáva sa ti kontúrovanie tváre pomocou vlasov? Vyberáš si strihy vlasov podľa módy, alebo podľa toho, čo ti pristane? 

Zdieľať: