Akcia čoskoro končí

Čo jesť pre zdravú pleť + recepty

Zdieľať:

Zdravá pleť je krásna pleť. Práve preto každá z nás túži mať zdravú pleť. Nezískame ju však tým, že budeme utrácať peniaze za drahé krémy. V prvom rade, by sme mali upraviť svoju stravu, pretože to čo do tvojho tela vstupuje, dokáže najviac ovplyvniť kvalitu tvojej pleti. Pýtaš sa teda, čo jesť pre zdravú pleť? Nižšie nájdeš 5 potravín, ktorých konzumácia blahodarne pôsobí na pleť. Ku každej potravine sme pridali recept alebo tip na konzumáciu a aj návod na lokálne použite pre pleť.

1. Jahody

Jahody obsahujú veľké množstvo vitamínu C, ktorý bojuje proti starnutiu pleti a voľným radikálom. Voľné radikály poškodzujú bunky  a rozbíjajú kolagén v pleti, čo by mohlo viesť ku jemným vráskam.

jedlo-pre-plet-jahody

RECEPT: 1 šálku jahôd, 1 šálku bieleho jogurtu a 1 lyžicu medu rozmixuj v mixéri. Vychutnaj si to ako nápoj alebo si zmes nanes na pleť ako masku a nechaj pôsobiť 8 minút. Následne opláchni vlažnou vodou.

2. Olivový olej

Antioxidačné a protizápalové vlastnosti olivového oleja sú veľkým prínosom pre pleť ako zvnútra, tak aj zvonku. Pri vonkajšom použití je pleť ihneď žiarivejšia a hladšia. Ak olivový olej zaradíš do svojej každodennej stravy, pomôže v boji proti voľným radikálom a zápalom.

jedlo-pre-plet-olivovy-olej

RECEPT: Jednoduchý nápad na večeru – Celozrnný chlieb si opeč do chrumkava v hriankovači a pokvapkaj pár kvapkami olivového oleja. Ak chceš použiť olivový olej lokálne, tak si ho nalej do dlane a jemne vmasíruj do pokožky. Najlepšie hydratuje pery, lakte, päty a kolená.

3. Zelený čaj

Zelený čaj je známy veľkým obsahom antioxidantov, ktoré znižujú riziko vzniku rakoviny kože. Zelený čaj, preto patrí ku hlavným potravinám, ktoré podporujú zdravie pleti.

jedlo-pre-plet-zeleny-caj

TIP: Vypi aspoň 3 hrnčeky zeleného čaju denne. Ak chceš použiť zelený čaj lokálne, tak si odlož vrecúška s čajom do chladničky. Večer si ľahni, vrecúška si polož na oči a relaxuj 10-15 minút. Zelený čaj obsahuje triesloviny, ktoré pôsobia sťahujúco a znižujú opuchy.

4. Tekvica

Oranžový odtieň tekvice je z karotenoidov – rastlinné pigmenty, ktoré pomáhajú v boji proti vráskam a neutralizujú voľné radikály v koži. Tekvica je plná vitamínov C, E a A, ktoré pomáhajú čistiť pleť.

jedlo-pre-plet-tekvica

RECEPT: V mixéru zmiešaj 2 šálky posekanej tekvice, 4 nízkotučné jogurty, 4 lyžice medu, 1 lyžičku korenia na tekvicový koláč, 2 lyžice tvarohu a 2 lyžičky vanilkového extraktu. Mixovaním ti vznikne niečo ako sladký puding, ktorý si môžeš vychutnať. Ak chceš hydratovať a zmäkčiť svoju pleť, tak si zmiešaj len tekvicu, nízkotučný jogurt a med – túto zmes nanes na pleť a nechaj pôsobiť 10 minút, potom pleť opláchni.

5. Granátové jablko

Ovocie, ktoré obsahuje najviac antioxidantov. Šťava z granátového jablka pomáha pri zápaloch pleti, v boji proti vráskam a starnutiu pleti.

jedlo-pre-plet-granatove-jablko

RECEPT: Vyskúšaj kombináciu granátového jablka s tvojim obľúbeným syrom. Budeš prekvapená delikátnou chuťou. Ak chceš však granátové jablko aplikovať lokálne, tak vyskúšaj tento peeling: 2 lyžice semien z granátového jablka, 1 šálku ovsených vločiek, 2 lyžice medu a 2 lyžice cmaru rozmixuj. Túto zmes vmasíruj do pokožky a nechaj pôsobiť pár minút. Následne opláchni.

Ak zaradíš tieto potraviny do svojho jedálnička tvoja pleť bude žiariť. Vyskúšaj aj návody na lokálne použitie potravín pre pleť. Sú prírodného zloženia a účinnejšie ako drahé prípravky na pleť.

Zdieľať: