Akcia čoskoro končí

Čo jesť pre husté vlasy?

Čo jesť pre husté vlasy

Zdieľať:

Husté vlasy sú snom každej ženy. Realita je však iná. Väčšina z nás má vlasy riedke alebo nám vypadávajú. Sme zúfalé a nevieme čo s tým robiť. Nepomáhajú šampóny na objem ani rôzne doplnky stravy z lekárne. Ostáva iba jedna cesta. Prehodnotiť svoj jedálniček a zaradiť do neho potraviny, ktoré pospievajú zdraviu vlasov. Takže sa pýtaš: Čo jesť pre husté vlasy? Odpoveď je ukrytá v nasledujúcich riadkoch tohto článku.

1. Mäso

Čerstvý losos s rozmarínom Losos a makrela sú ryby plné živín, omega 3 a 6 mastných kyselín, bielkovín a vitamínu D. Zlepšujú zdravie vlasov a bojujú proti ich vypadávaniu. Morčacie mäso poskytuje vlasom bohatý zdroj vitamínov a minerálov.  Kuracie mäso má veľmi podobné účinky, takže je tiež vhodné pre zdravie vlasov.

2. Vajcia

Čerstvé domáce BIO vajcia Vajcia sú ako posilňujúce minerálne bomby pre vlasy. Sú bohaté na biotín, ktorý dodáva vlasom lesk.

3. Zelenina

Chutná BIO mrkva Mrkva pomáha v produkcii kožného mazu – tekutina dôležitá pre prirodzenú hydratáciu pokožky hlavy. Špenát ako aj iná listová zelenina poskytujú vynikajúci zdroj vitamínu A, C, zinku a kyseliny listovej. Posilňuje pírodný kolagén a vyživuje pokožku hlavy, ako aj korienky vlasov. Brokolica je skutočný bojovník pre zdravé vlasy. Obsahuje množstvo vitamínov, minerálnych látok, vrátane kyseliny listovej, zinku a vápnika – všetky dôležité živiny pre rast a silu vlasov.

4. Hnedá ryža

Hnedá ryža Vymeň bielu ryžu za hnedú! Okrem menšieho obsahu sacharidov a využitie pri diéte má hnedá ryža významný vplyv na tvoje vlasy. Obsahuje veľké množstvo zinku, ktorý má priamy vplyv na hrúbku a rast vlasov.

6. Cottage cheese

Čerstvý cottage cheese Cottage cheese má nízky obsah tuku a vysoký obsah bielkovín a vápnika. Vďaka tomu posilňuje nielen tvoje vlasy, ale aj nechty. Niekoľko lyžíc denne budú prospešné pre tvoju krásu.

7. Zelený čaj

Voňavý zelený čaj Chceš mať na hlave leviu hrivu? Pi zelený čaj – obsahuje antioxidanty, ktoré zlepšujú pokožku hlavy a posilňujú vlasové korienky. Dá sa aplikovať aj lokálne. Môžeš ho použiť pri umývaní vlasov – priamo na pokožku, zbaví ťa lupín a vlasom pridá lesk. Nehovoríme však o sáčkových zelených čajoch, popozeraj sa radšej po tých sypaných, sú kvalitnejšie.

Zaraď tieto zdravé potraviny do svojho jedálnička, jedz ich na pravidelnej báze a uvidíš, že tvoje vlasy prestanú vypadávať, budú pevnejšie a leskejšie. Daj si záležať aj na výbere správneho  šampónu a kondicionéru. Dávaj si pozor na chemické zloženie, ktoré vysušuje pokožku hlavy a poškodzuje korienky vlasov. Radšej sa poobzeraj po prírodných šampóch a prípravkoch na vlasy, ktoré majú liečivý vplyv na pokožku hlavy. Skvelé sú napríklad šampóny s obsahom medu alebo propolisu, vďaka ktorým sa navždy zbavíš lupín. V kombinácii so správnymi potraviny dosiahneš ten najlepší výsledok. Vyskúšaš to? 

Zdieľať: