Akcia čoskoro končí

Čo jesť po cvičení a nepribrať

Zdieľať:

Naše telo je ako auto, ktoré potrebuje dopĺňať palivo. Naše svaly potrebujú energiu použitú v tele, ktorú sme využili počas tréningu. My ti prinášame TOP potraviny, ktoré je vhodné jesť po ukončení tvojho tréningu. Ak chceš teda vedieť čo jesť po cvičení a nepribrať , tak čítaj ďalej.

1. VODA

Vždy počas tréningu stratíš aspoň liter a viac vody. Preto je veľmi dôležité aby si to po tréningu napravila.

Čo jesť po cvičení

2. KIWI

Kiwi je bohaté na vitamín C a draslík. Kiwi je tiež známym zdrojom antioxidantov. Tieto antioxidanty, ktoré obsahujú kiwi pomáhajú zmierňovať bolesť svalov.

3. SLADKÉ ZEMIAKY

Vitamíny B6, vitamín C, vitamín D, draslík a horčík sú hlavné živiny zemiakov. Sladké zemiaky sú nabité všetkými potrebnými sacharidmi.

4. SUŠENÉ ORECHY A OVOCIE

Hrsť orieškov alebo sušeného ovocia poskytujú tvojmu telu potrebné bielkoviny a sacharidy. Sójové orechy obsahujú 34 g bielkovín.

5. KEFÍR

Ide o druh kyslého mlieka, ktoré má probiotické baktérie a tak sa zaradil medzi zdravotne prospešné nápoje. Šálka kefíru obsahuje 14 gramov bielkovín. Pomáha nám pri udržaní svalovej hmoty a napomáha nám k urýchleniu chudnutia.

6. BANÁNY

Sú bohaté na prospešné sacharidy. Glycogén, ktorý sa v nich nachádza obnovuje svaly, ktoré sú poškodené po ťažkom tréningu. Banány majú sacharidy potrebné k obnove hladiny glycogénu.

Čo odporúčajú jesť popredné fitness trénerky?

Ak chceš vedieť, čo odporúčajú jesť slovenské a české fitness trénerky, učite by si mala mať tento bestseller: “Z FITKA DO KUCHYNE alebo čo jesť počas celého dňa a nepribrať 2“. V knihe máš až 80 receptov od fitness tréneriek na raňajky, obed a večeru – recepty sú jednoduché, rýchle a chutné. Fitness trénerky dokonca radia, ako riešia chuť na sladké alebo ako skĺbiť varenie pre rodinu a pre seba. V knihe nájdeš aj užitočné tipy a rady ako sa správne stravovať a vyhnúť sa chybám, kvôli ktorým priberáš. My v Akadémii krásy varíme už iba z tejto skvelej Fitness kuchárky, preto ti ju odporúčame :)

ebook-z-fitka-do-kuchyne

Zdieľať: