Akcia čoskoro končí

Miloš Červenák: modeling bol pre mňa splnený sen

Zdieľať:

Prešlo už pár rokov odkedy bol objektom záujmu svetoznámych fotografov a obliekal sa pred nimi do značiek najvyššieho kalibru. Vo svojej dobe sa radil medzi priekopníkov mužského modelingu na Slovensku ale aj v Čechách. Pri spoznávaní modelingového sveta, točeniu a foteniu úspešných reklám, predvádzaní najnovších pánskych kolekcií nezanevrel na svoj detský sen – byť učiteľ a tréner basketbalu. Miloš Červenák má dnes 28 rokov a spolu s redakciou Akadémie Krásy si zaspomínal na jeho úspešnú modelingovú kariéru.

m14

Meno: Miloš Červenák

Znamenie: ryby

Stav: ženatý

Najväčšia radosť: moj synček

Zamestnanie: učiteľ na ZŠ a tréner basketbalu

Bydlisko: rodák z Handlovej žijúci v Považskej Bystrici

 

 

Prečo si sa chcel stať modelom?

Pochádzam z malého mesta a vždy som chcel spoznávať svet a zaujímavých ľudí. Modeling bol skvelou príležitosťou ako to môžem dosiahnuť. Myslel som si, že na to mám, tak som sa rozhodol ísť naplno do toho.

 

Ako si s modelingom začal?

m12

Najprv som musel nafotiť základný prezentačný fotobook. Je to niečo ako otestovanie, či som schopný vykonávať túto prácu, či sa viem dobre tváriť predfotoaparátom/kamerou a podobne. Fotobook je väčšinou prvá investícia, ktorú si musíte zaplatiť. Ten môj stál v tom čase okolo 10 000 slovenských korún. Za moje začiatky a nielen finančnú podporu ďakujem mojej mamine a babke.
Ak nafotíte fotobook, tak to ešte automaticky neznamená, že o Vás budú mať záujem modelingové agentúry alebo klienti. Mne sa to našťastie podarilo :). Pod svoje krídla si ma zobrala špičková pražská agentúra Unique-one, ktorá zastupuje mnohé známe tváre zo sveta modelingu. Tím agentúry sa o mňa staral, či som bol doma, alebo v zahraničí, za čo som im veľmi vďačný.

 

Aké krajiny si popri modelingu spoznal?

Moja prvá cesta smerovala do gréckych atén, kde som sa ako model “oťukával”. Túto prácu som si obľúbil a nesledovali ďalšie európske, ale aj exotické krajiny. Precestoval som veľký kus Európy, kde som pôsobil niekoľko dní maximálne týždňov. Na dlhšiu dobu 2 mesiace a viac som cestoval do Ázie.

 

Akú krajinu si si najviac obľúbil?

Boli hneď dve. Malajzia a Singapur.

 

Najlepší zážitok?

Stretnutie s Jackie Chanom na diskotéke v Singapure.

 

Čo si myslíš o svete modelingu?

Myslím, že v dnešnom svete je ťažké sa v modelingu presadiť, pretože v tomto biznise vládne obrovská konkurencia nielen v ženskej sfére. Je potrebné sa odlíšiť a zamakať. Vedieť dobre komunikovať a presadiť sa v ten správny moment.

 

m9Ako si “zamakal” ty?

Ešte keď som bol študent na SŠ sme doma nemali veľa peňazí, nakoľko som žil iba s maminou. Bolo mi zaťažko si od nej pýtať peniaze do posilňovne. Improvizoval som. Behával som a sem-tam som išiel na plaváreň. Posilňoval som vlastnou váhou, čím som si postupne vypracoval celkom slušnú postavu, ktorá je vo svete modelingu dosť žiadaná.

 

Prečo si skončil s modelingovou kariérou?

Modelingu som sa nechcel venovať celý život. Bola to pre mňa výzva, ktorú som túžil naplniť až po okraj :). Jednoducho som cítil, že sa musím plne venovať štúdiu na VŠ, kde som chcel úspešne ukončiť študium. Potom som už mal iné ciele. Založiť si rodinu a stať sa učiteľom a trénerom. Čo sa mi aj splnilo.

 

Čo si predstavuješ pod slovom Krása?

Krása ma pre mňa veľa podôb, na jednej strane je to fyzická krása a na strane druhej krása vnútorná. Možno sa to bude zdať ako staré známe, ale fyzická krása pre mňa nie je až tak podstatná. Tá vnútorná má pre mňa väčšiu hodnotu. Oceňujem hlavne úprimnosť.

 

Čo pre teba znamená móda?

Šaty robia človeka. Ja osobne sa najlepšie cítim v športovom oblečení, nakoľko som basketbalový tréner a učiteľ telesnej výchovy.

 

Aký vedieš momentálne životný štýl?

Snažím sa udržiavať stále v kondícii – behom a športom, sem tam lyžujem.

 m6

Obľubené jedlo?

Cestoviny na všetky spôsoby, ktoré robí moja manželka.

Obľubeny nápoj?

Rád si posedím s priateľmi pri chladenom pivku.

Sleduješ ešte modelingovú scénu?

Občas si kliknem na stránku agentúry a popozerám si nové tváre alebo si pozriem Fashion TV.

Ďakujeme za rozhovor a prajeme všetko dobré.

Zdieľať: