STUŽKOVÁ – Ako vyzerať na fotkách čo najlepšie? + Rozhovor s fotografkou Soňou Bačíkovou

  •  
  •  
  •  

Krásky, dnes som si pre vás pripravila prvýkrát rozhovor. Keďže sa blíži obdobie stužkových slávností, nejedna z Vás dúfa, že to bude dokonalý deň,večer. K prípravám patrí neodmysliteľne aj fotografovanie. Na fotkách by každá chcela vyzerať perfektne. Porozprávala som sa teda s niekým, kto o tom vie najviac, najlepšie nám poradí. Je to fotografka Soňa Bačíková. Pred objektívom jej fotoaparátu pózovalo už množstvo ľudí, na rôzne príležitosti. Vo svojej práci je skvelá. Jednoducho vie, čo robí. Poďme teda na samotný rozhovor.

Získaj prístup ku všetkým našim Online kurzom a videám vďaka Členstvu.
Iba teraz za 500€ 1€ na prvý týždeň!

Zistiť viac

Ako sa pripraviť na pózovanie pred objektívom?

Pred fotením je prvoradé dobre sa vyspať. To znamená minimálne osem hodín. Aby naše oči vyzerali sviežo, bez vačkov pod očami, mali by sme deň pred akciou piť veľa vody. Oči to doslova oživí. Mojim typom je sa pár dní pred stužkovou vyhnúť sa depilácií, kozmetike a soláriu. Doma si kľudne môžete nacvičiť nejaké pózy, zapamätáte si tie, v ktorých sa cítite  najlepšie.

Ako sa pred objektív postaviť aby sme vyzerali čo najlepšie?

Základ je postaviť sa mierne zboku, nezáleží na tom, aký máte typ postavy. K pózovaniu pripojiť ruky, prirodzene od tela. Nič krkolomné, ruka na šiju, do vlasov, ruka v bok, každý sa môže cítiť fajn v niečom inom. Okrem úsmevu na tvári krásne vyniknú aj pootvorené pery. Musíš byť prirozdene uvoľnená, to si objektív naozaj všimne a krásne zachytí.

Ako postavu napr. predĺžiť, zúžiť postojom, držaním tela, pozíciou rúk?

Prekrížené nohy dokážu veľmi pekne postavu vytvarovať. Keď k tomu pridáme jedno plece mierne vyššie a druhé nižšie, ruku na pás, prsty na nej smerom dole, druhú mierne a hlavne prirodzene na stehno, vytvoríme takzvané ,,S” a postava sa opticky vytvaruje. Pozor na dvojitú bradu, treba ju trochu pozdvihnúť, veľmi jemne.

Ako sa tváriť na fotkách?

Výrazov môže byť strašne veľa. Romantický jemný úsmev sa hodí mladým dievčatám. Keď pri ňom nakloníme mierne hlavu do jednej strany, vznikne nám veľmi jemný a milý výraz. Samozrejme, každému pristane iný uhol, iný výraz. Ako som už spomínala, treba si dávať pozor na bradu.

Tajné typy a triky ako vyzerať čo najlepšie na fotkách zo stužkovej?

Základom je určite profesionálny make up a hairstyling. Ak je toto zvládnuté dobre, stačí sa už počas konkrétnej slávnosti niekedy prepúdrovať a opraviť si rúž, len ak je to potrebné. Inak sa treba už len len s radosťou usmievať a zabávať sa.

Dúfam, že ti tento rozhovor pomôže pri tvojej Stužkovej slávnosti. Najdôležitejšie však je, aby ste si tento deň všetci užili, zabavili sa. 

Soňa Bačíková – Facebook- Soňa Bačíková Photogallery 

Mňa mňa môžete kontaktovať na:

instagram/snapchat: theasalinkova

theasalinkova@gmail.com

 

 


  •  
  •  
  •