Problémové partie, za ktoré sa ustavične hanbíme, no nemali by sme sa

  •  
  •  
  •  

Žijeme vo svete, kde si je každá žena vedomá svojich nedokonalostí na tele a niektorým to dokonca prekáža. Napriek tomu, si často hovoríme, že naše krivky a tvary na tele sú dokonalé a krásne, sme ustavične konfrontované fotkami dokonalých tiel modeliek na bilboardoch.

Získaj prístup ku všetkým našim Online kurzom a videám vďaka Členstvu.
Iba teraz za 500€ 1€ na prvý týždeň!

Zistiť viac

Tu je zoznam častí tela, ktoré na sebe máme rady, ale zároveň nás zahanbujú.

1. Prsia, ich veľkosť a tvar

Dala som to na vrchol zoznamu, pretože spoločnosť venuje veľkú pozornosť práve prsiam a súdi ich. Existuje málo riešení ako s prsiami naložiť, pretože ak si ich chceš svojpomocne, bez chirurgického zásahu zväčšiť pribratím, s veľkou pravdepodobnosťou sa ti zväčší aj iná časť tela.

Je normálne mať rôznu veľkosť a tvar pŕs, dokonca aj bradaviek. Ak nie si dostatočne spokojná so svojimi, určite začni posilňovať prsné svaly. Prsia sa ti tým nadvihnú a na stlačenie budú pevné a tvrdé.

2. Medzera medzi stehnami

Zaoberať sa tým, že nemáme medzeru medzi stehnami je úplný nezmysel, ale aj toto spoločnosť odsudzuje a núti nás sa nad tým zamyslieť. Bez ohľadu na to, koľko cvičíš ak nie ste dostatočne chudá, medzeru sa ti vytvoriť nepodarí. Dokonca aj niektoré chudé ženy nemajú medzeru medzi stehnami. A vieš čím to je? Jednoducho genetika. A s genetikou sa bojovať nedá.

3. Ruky

Vždy som mala problém s veľkými rukami, reps. s časťou, kde je biceps a triceps. Oprela som sa o stôl a videla som nahromadený tuk pod ramenom a na vrchnej časti tricepsu. Ruky sú partia tela, z ktorej sa chudne veľmi ťažko. Ak chceš aby si na rukách schudla, vždy cvič s menšou záťažou, ale keď si budeš dávať ťažšiu záťaž, tuk sa ti pomaly bude meniť na sval.  Preto si počas cvičenia vždy dám o jeden, dva cviky na triceps navyše.

Môj obľúbený cvik na triceps:

Činku (ja si dávam tak 6 kg) si vystretými rukami dám nad hlavu a pomaly s ňou idem dole nad ramená, ku lopatkám. Dôležité je, aby si mala lakte, čo najbližšie k tvári.

4. Akné

S akné mám problém asi každá žena, dokonca v každom veku. To, čo sa ti deje na tvári, je príčinou toho, čo sa ti deje vo vnútri tela, a samozrejme, v prostredí, ktoré ti na tvár vplýva. Prvou a hlavnou príčinou sú hormonálne zmeny. Mnohé z nás dobre poznajú, že spúšťačom akné je prichádzajúca menštruácia. Veľa dievčat tento problém rieši antikoncepciou. Ďalej je to aj stravou, ktorú denne prijímaš. Čím viac mastnej stravy zješ, tým viac sa ti to prejaví na pokožke celého tela. Potom je tu prostredie. V zafajčenej miestnosti sa ti prirodzene rýchlejšie upchávajú póry ako zvyčajne. Z mojej skúsenosti viem, že najlepším  spôsobom ako čo najmenej podráždiť čierne bodky na tvári a tým predísť  tvorbe vyrážok je dobré si po vyčistení pleť uzatvoriť krémom, aby sa do vnútra nedostávala špina cez make- up. Ja som samozrejme stavila na ten prírodný a vyrobila som si krém z aloe vera a kokosového oleja. Návod na prípravu ti prezradím v ďalšom článku.

 


  •  
  •  
  •