Aby boli aj naďalej zdravé a krásne…

9 Zdieľaní

Naše vlasy sú nonstop vystavené nepriaznivým vplyvom, či už ide o počasie, viacero prípravkov, alebo rôzne úpravy, ktoré ich do istej miery poškodzujú. Odborníci z tejto oblasti odporúčajú hĺbkovú starostlivosť aspoň raz týždenne. Aj napriek tomu, že sa môže zdať, že tieto domáce masky nie sú príliš účinné a efektívne, pravda je úplne iná. Ak z nich vytvoríme rituál, dokážeme vlasom naozaj veľmi pomôcť. 

Už viac ako 1000 žien prešlo našim Online kurzom sebalíčenia. Pridáš sa k nim aj ty?

-90%
Hodnotenie 4.92 z 5
197  19 

Výživná domáca vlasová kúra s olivovým olejom

Oleje patria medzi tie najúčinnejšie spôsoby výživy a regenerácie vlasov. Často ide aj o cenovo pomerne prijateľné možnosti.

Pre prípravu tejto kúry ti budeš potrebovať len 3-6 polievkových lyžíc olivového oleja – v závislosti od dĺžky tvojich vlasov. V tomto prípade sa olivový olej jednoducho dá nahradiť aj napríklad sézamovým, avokádovým, alebo mandľovým.

Postup je nasledovný:

  • Na sporáku, alebo v mikrovlnej rúre si zohrejeme olej, no pozor, aby sme ho nepriviedli do varu. Olej má byť príjemne teplý, nie horúci.
  • Nanesieme na vlasy v smere od korienkov ku končekom. Chvíľu môžeme masírovať.
  • Na hlavu si nasadíme kúpaciu čiapku, alebo teplý vlhký uterák a s takýmto zábalom môžeš pokojne relaxovať vo vani približne 30 minút.
  •  Po uplynutí tejto doby je treba vlasy poriadne umyť a dobre opláchnuť.

 

Banánovo-medový regeneračný vlasový mix

Banány sa pomaly ale s určitosťou stávajú akýmsi trendom nielen v oblasti stravy, ale aj kozmetiky. Pre vlasovú masku je ideálne použiť zrelý banán. V spojení s medom úžasne hydratuje a regeneruje tvoje vlasy.

Postup je opäť úplne jednoduchý:

  • Zrelý banán vymiešame, alebo vymixujeme do kašičky. Ideálne je použiť napríklad ponorný mixér, aby
  • Pridáme lyžičku medu a opäť poriadne premiešame.
  • Masku nanesieme na vlasy a na hlavu si nasadíme kúpaciu čiapku, alebo mikrotenový sáčok, či fóliu.
  • Takto necháme pôsobiť približne 20 minút a následne umyjeme šampónom a dobre opláchneme.

O vlasy sa dá starať naozaj efektívne a zároveň veľmi lacno. Neboj sa vyskúšať tieto dve vlasové masky, ktoré im naozaj pomôžu. Čo je však dôležité, pre dokonalý výsledok z ich používania musíš vytvoriť rutinu! 

Tento článok sa nachádza v kategórii: Vlasy.