Z kúpeľa kúpele: Ako? Takto jednoducho!

  •  
  •  
  •  

Nie každá žena si môže dovoliť niekoľkodňový pobyt v kúpeľoch pravidelne každý mesiac. Avšak, podobný luxus si veľmi jednoducho môžeme vytvoriť aj doma v kúpeľni. Postačí zopár jednoduchých obmien, ktoré vyčarujú atmosféru luxusnej starostlivosti, rozmaznávania a rozkoše. Ak si ich správne osvojíš, určite veľmi rýchlo vymeníš myšlienku víkendu v kúpeľoch za relaxačný sobotňajší večer doma vo vani. 

Získaj prístup ku všetkým našim Online kurzom a videám vďaka Členstvu.
Iba teraz za 500€ 1€ na prvý týždeň!

Zistiť viac

Pohár teplej vody pred sprchou

Ideálne je pred sprchou alebo kúpeľom je vypiť pohár teplej vody. Pomôže to znížiť krvný tlak a rozšíriť krvné cievy. Okrem toho si so sebou do vane môžeš zobrať aj vodu s citrónom alebo uhorkou. Namiešaj si zdravý drink,  z ktorého si počas relaxácie budeš môcť odpíjať.

Rádio do kúpeľne

Počúvanie hudby dokáže takmer vždy zdvihnúť náladu a vyčariť v kúpeľni príjemnú  atmosféru. Dnes sú na trhu aj šikovné vodeodolné rádia do kúpeľne, ktoré umožnia, aby sa tvoje sprchovanie, alebo kúpeľ niesli v dobrom hudobnom naladení. Malé karaoke, či súkromné hudobné číslo  predsa nikdy nie sú zlým nápadom.

Eukalyptus

Návšteva kúpeľov v nás zvykne zanechať pocit sviežosti, krásy a čistoty. Čiastočne je to aj vďaka eukalyptu. Postačí zavesiť vetvičku tejto rastlinky do sprchy. Keď sa oleje a výťažky z nej dostanú na tvoju pokožku, ochránia ju a pomôžu ti v boji proti vírusom a bakteriálnym infekciám.

Sviečky pre dokonalú atmosféru

Sviečky sú skvelým spôsobom, ako si dopomôcť pri relaxácii v ktorejkoľvek časti domu, no obzvlášť efektívne sú v kúpeľni. Čo môže byť predsa intímnejšie ako kúpeľ pri jemnom svetle zo strategicky umiestnených sviečok? Ide skrátka o relaxačnú atmosféru ako vyšitú. Spolu s hudbou sa z tvojej kúpelne stane čarovné miesto.

Je treba sa odlíčiť

Z pravidelného odstraňovania make-upu každý večer je treba urobiť rutinnú záležitosť. Voda v sprche nás make-upu síce zbaví, no nedisponuje žiadnymi hydratačnými zložkami v porovnaní s odličovačmi a obrúskami.

Relaxačný peeling chodidiel

 Ako súčasť kúpeľnej rutiny by si mala zaradiť aj pravidelný peeling chodidiel. Zbaví ťa odumretých kožných buniek a kvalitne chodidlá vyčistí. Následne nohy stačí osprchovať a výsledky sa dostavia takmer okamžite.

Mäkké a voňavé uteráky

Nie je veľmi príjemné vziať si pred sprchou uterák a zistiť, že je mokrý ešte od včerajška. Uteráky sú totiž podstatne dôležitou súčasťou kúpeľa. Ak sú suché, mäkké, jemné, voňavé a čisté, zo sprchy budeš mať okamžite lepší a luxusnejší pocit. Rovnako môžeš investovať aj do kúpeľňového župana, či papúč.

Chladnejšia voda na koniec

Sprchu je treba ukončiť opláchnutím sa chladnejšou vodou. Zlepší sa tak celkový krvný obeh aj tvoja nálada. Vďaka tomu sa tiež budeš cítiť krásne a sviežo. Póry sa stiahnu a predídeš tak aj vzniku nepríjemného akné. Rovnako tak budú aj vlasy o čosi lesklejšie a pevnejšie.

Ideálnym ukončením kúpeľného pobytu vo vlastnej kúpeľni je masáž aromatickými vonnými olejmi bezprostredne po sprche. Nemusíš byť profesionálom, aby si to zvládla! Aký je tvoj najobľúbenejší kúpeľný rozmar? 

 


  •  
  •  
  •