Akcia čoskoro končí

Moje rady: Ako urobiť prvý dojem všade kam prídeš!

Zdieľať:

Prvé stretnutie je magický moment, pri ktorom sa stretnú individuality, každá so svojím balíkom myšlienok a názorov na svet, skrátka ľudia, ktorí sa ešte nikdy v živote nestretli. Mágia spočíva v tom, že názor na človeka si ľudské bytosti vedia vytvoriť bleskovo. Prvý dojem dnes totiž funguje úplne rovnako ako v minulých dobách, ale v súčasnom svete zaručených metód ako osloviť a ihneď zaujať, presvedčiť svojím šarmom, ohúriť na prvý pohľad je oveľa viac, takže aj konkurencia je omnoho vyššia, a preto je najdôležitejšie staviť na vlastnú prirodzenosť podtrhnutú vedomím, že na to mám a dokážem zaujať najviac zo všetkých zúčastnených! Ako urobiť prvý dojem prirodzene a efektívne?

Video: Ako urobiť prvý dojem (6:47)


Celková vizáž, upravenosť osoby, vystupovanie človeka, zdravé sebavedomie, pozitívne vyžarovanie, ľahký úsmev sú často rozhodujúcimi znakmi pre dobrý a kvalitný prvý dojem.

Vzhľad je jedným z prostriedkov neverbálnej komunikácie a v súvislosti s prvým dojmom hrá významnú úlohu. Ak sa chystáš na pre teba naozaj dôležitú schôdzku, nepodceňuj spôsob prezentácie svojej osoby, vyjadrovania, ale dbaj aj o to, čo budeš mať na sebe a čo podtrhne tvoju osobnosť a charakteristiku. Oblečenie je väčšinou prvá vec, ktorú si na tebe ľudia všimnú. Malo by korešpondovať s prostredím, v ktorom sa pohybuješ a malo by dopĺňať tvoju prirodzenosť. Tiež maj na pamäti, že príjemne a sebavedome sa budeš cítiť iba v dobre padnúcom a pohodlnom oblečení.

Prinášam ti komplexný balíček tipov, ako urobíš prvý dojem všade tam, kde sa objavíš. Tento repertoár pochádza z mojich celoživotných prvodojmových skúseností, takže jeho účinky sú stopercentne naturálne a zaručené. 

1. Prirodzenosť ruže prináša

V rámci prvého dojmu veľmi záleží na neverbálnej komunikácii a spôsobe, akým sa vyjadruješ. Prvý dojem tak môže ovplyvniť ďalší priebeh celého stretnutia. Preto je veľmi dôležité hneď od začiatku vyvolať v druhých pozitívne vnímanie tvojej osoby. Existujú rôzne princípy neverbálnej komunikácie, ale zásada číslo jeden znie: Správaj sa prirodzene! Neprirodzené gestá odhalí prakticky každý a pravda po čase aj tak vyjde najavo.

2. Podaj mi rúčku

Komunikácia sprevádzaná úsmevom navodzuje príjemnú atmosféru a pocit empatie. Zoznamovanie a prvé stretnutia sú často sprevádzané zdvorilým podaním ruky. Dôležitá je intenzita podania pravej ruky. Stisk by nemal byť príliš slabý, ale ani príliš silný. Pri podaní ruky je rovnako odpudzujúci model „leklá ryba“ ako aj „drvič kostí”. Keď podávaš ruku, pozeraj sa druhej osobe do očí a jemne sa usmievaj, dokáže to skutočné divy. Ak navyše aj príjemne a okúzľujúco voniaš, zázrak dokonalého prvého dojmu je na svete.

Ako urobiť prvý dojem na stretnutí

3. Sebavedomie a reč tela

Tvoja reč tela, očný kontakt, gestá rúk aj tón, akým oznamuješ správu, sú súčasťou tvojej neverbálnej komunikácie. Uvoľnený, otvorený postoj v kombinácii s priateľským tónom ťa urobí v očiach ostatných dostupnejšou, budú s tebou jednať otvorenejšie a bez obáv. Pri rozhovore je tiež dôležité sledovať neverbálnu komunikáciu druhého, pretože práve tá najlepšie vypovedá o tom, ako sa človek cíti. Prezrádza vnútorné pocity, istotu v seba samého a sebavedomie. Mať vhodný oblek, kvalitné líčenie a upravené vlasy je dôležité, ale oveľa dôležitejšie je zhlboka sa nadýchnuť, veriť si a vydať zo seba maximum. Stále platí pravidlo: Keď nejde o život, ide o piškvorky.

4. Oči sú bránou do duše

Na ten úprimný, pevný a očarujúci pohľad spomínam dodnes… Ak dokážeš druhú osobu osloviť svojím pohľadom, si určite na najlepšej ceste zvládnuť taktiku ako urobiť prvý dojem všade tam, kde sa objavíš. Široké otvorenie očí počas rozhovoru značí uznanie a prijatie. Mysli na to a rozhodne sa oči nauč počas konverzácie používať. Očný kontakt taktiež priamo súvisí s tým, ako ostatní vnímajú tvoju inteligenciu a úprimnosť v konverzácii.

5. Priateľstvo víťazí nad nevšímavosťou

K novým obchodným partnerom, neznámym susedom či k pôvabnému junákovi, zvyčajne pristupujeme chladne, niekedy až príliš neisto a odmerane. Ak chceš urobiť dobrý prvý dojem, zvoľ opačnú taktiku. Vďaka priateľskému tónu, úsmevu alebo otázke na súkromie môžeš ľudí povzbudiť k úprimnej a otvorenej komunikácii. Buď priateľská, usmievavá, zdvorilá a otvorená. V súčasnosti je veľmi dôležité budovať v konverzácii skôr teplo ako chlad.

6. Dôkladne sa priprav

Na schôdzku sa vopred vo vlastnom záujme dostatočne priprav. Naštuduj si dôležité podklady, argumenty, prípadne otázky. Prejav snahu o hladký priebeh stretnutia, počas ktorého nebudeš tápať, ale správať sa pokojne a prirodzene. Do miestnosti vždy vstupuj so zdravým sebavedomím, predstav si, že nič ako toto stretnutie nie je momentálne dôležitejšie a to, čo zo seba dokážeš vydať, neskôr len zúročíš. Mysli na vzpriamené držanie tela. Nutnosťou je tiež milý a prirodzený úsmev, ten máš úplne najkrajší.
Môj tip: Večer pred stretnutím sa nalaď na pozitívnu nôtu. Záleží len na tebe, čomu dáš prednosť. Niekomu pomôže teplý kúpeľ, inému zase počúvanie obľúbenej hudby. Začni sa tiež tešiť na stretnutie ako na nejakú skúsenosť, ktorá ťa len obohatí.

7. Daj najavo, že ich registruješ

Ak vstúpiš do miestnosti, kde je plno ľudí, pozornosť sa iste ihneď otočí k tebe. Ak v tejto chvíli prejdeš dav očami a pohľady opätuješ, dáš tak najavo, že uznávaš prítomnosť ostatných. Týmto gestom tiež vzbudíš dojem, že sa rada nachádzaš v ich prítomnosti.

8. Neboj sa priznať nervozitu

Pri vystupovaní nielen pred väčším publikom sa s tebou môže pohrať nervozita. Starostlivo nacvičený ľadový výraz je zrazu za horami, za dolami. V takej situácii sa ale nesnaž vytiahnuť z kabelky masku suveréna. Radšej priznaj, ako sa veci majú, a pripusti, že si trochu (viac či menej) nervózna. Tento postoj ti vynesie sympatie okolia a zblíženie s náprotivkom. Navyše to so sebou prinesie uznanie, že ti na danom stretnutí záleží.

9. Malý trapas prelomí ľady

Každému sa občas prihodí malé zakopnutie. Čo však môže rozpustiť kŕčovitú atmosféru lepšie ako drobné faux paus? Rozhodne z toho nemusíš robiť žiadnu vedu a ver, že sa k tebe určite niekto pridá so svojím vlastným vtipným príbehom, ktorému kedysi sám musel čeliť. Atmosféra napravená, zblíženie zúčastnených strán vykonané a môže sa s odľahčením pokračovať v stretnutí. Ver, že takýto prvý dojem si zapamätá každý.

10. Poslucháč par excellence

Byť dobrým poslucháčom je najlepšia cesta k tomu stať sa uznávaným komunikačným majstrom. Dôležité je naučiť sa aktívne počúvať. Pri aktívnom počúvaní musíš vnímať obsah, klásť vhodné otázky k téme a byť schopná preformulovať práve oznámenú informáciu, aby bolo jasné, že si pochopila obsah oznámenia. Vďaka aktívnemu počúvaniu lepšie porozumieš tomu, čo sa druhá osoba snaží povedať a môžeš potom lepšie reagovať. Niet väčšieho zadosťučinenia, ako keď sa rozprávaš s osobou, ktorú zaujíma o čom hovoríš. Tebe to taktiež raz dobre padne.

11. Sústredím sa, sústredím sa a zase sa sústredím

Často sa stáva, predovšetkým, keď si unavená, že sa nedokážeš na rozhovor dostatočne sústrediť. Je tu jednoduchý trik – predstav si, že hovoríš s najdôležitejšou osobou na svete, že každá jej rada je neoceniteľná a že musíš vstrebať všetko, o čom hovorí. Staneš sa uctievanou poslucháčkou.

12. S optimizmom a úsmevom na večné veky

Optimizmus, a predovšetkým úsmev, je nákazlivý a ak ho prenesieš na druhú osobu, tak máš úspech vo vrecku. Ak nie si úplne vo svojej koži, stretnutie môžeš preložiť. Dobrá nálada ukotvená v tvojom vnútri vystreľuje do okolia, a tak je to aj s jej negatívnou príbuznou.

13. Nechaj priestor aj ostatným

Snaž sa o svojej osobe hovoriť primerane. Tak, aby boli komunikačné úlohy vyrovnané a v rozhovore zavládla rovnováha. Raz hovorím ja a raz ty. Je známe, že väčšina ľudí miluje zvuk svojho hlasu, ale pre ostatných je zdĺhavé rozprávanie nadmieru otravné. Len si predstav, že ostatní hovoria dlhú, predlhú dobu len o sebe, je to ubíjajúce.

14. Pokús sa neťukať

Je obzvlášť nepríjemné a neúctivé, keď uprostred schôdzky stále zdvíhaš telefón alebo odpovedáš na SMS správy. Keď máš schôdzku, tak buď pre zvyšok sveta na chvíľu nedostupná, on to bez teba tých pár hodín zvládne. V opačnom prípade bude mať človek na schôdzke pocit, že ti je stretnutie a aj on samotný ukradnutý.

15. Ako sa prosím vás voláte?

Počas schôdzky nenútene zakomponuj do rozhovoru meno osoby, s ktorou komunikuješ. Takýmto spôsobom nielen vyjadruješ úctu a určitú súdržnosť s náprotivkom, ale ľahko a efektívne si zapamätáš meno dotyčnej osoby a tým sa vyhneš tápaniu v tme a trápnemu obchádzaniu úprimného oslovenia.

Základom metódy Ako urobiť prvý dojem všade tam, kde sa objavíš, však stále ostáva tvoj prirodzený šarm, zaujímavá osobnosť, priamy pohľad, úsmev na perách a ochota naladiť sa na rozhovor s osobou, ktorú máš práve pred sebou. Pretože nie je nič krajšie a hodnotnejšie, ako sa v súčasnom technickom svete spoznávať naživo, zoči – voči.

Ak sa ti článok s videom páčil, tak nezabudni podporiť ZDIEĽANÍM, aby sa dostal k čo najviac ženám, ktoré to potrebujú. Ďakujem :)

Zdieľať: