Nový rok. Ideálny čas na určenie si nových životných cieľov, alebo jednoducho, na prepísanie dátumu na vrchu minuloročného zoznamu predsavzatí. Všetci to robíme po svojom. Niekoho to ešte stále drží, iní to už dávno vzdali a novoročnými predsavzatiami sa vôbec nezapodievajú. Ja sa ti pokúsim priblížiť ďalší svojský postoj, no ako inak, s ľahkosťou! 

Predsavzatie Akadémie krásy znie:

BYŤ KRÁSNA!

Tieto dve slovíčka v sebe však ukrývajú oveľa hlbší zmysel, pretože krása ako samotný povrchný zmysel slova nestačí.

V zoznamoch nejednej ženy je napríklad: schudnúť, dodržiavať pitný režim, zdokonaliť sa v líčení, meditovať, vyskúšať nový šport, naučiť sa lyžovať… Iné sa zamerajú napríklad na: spoznávanie nových ľudí, cestovanie, čítanie, viac času s rodinou, alebo dobrovoľníctvo.
Ako ideálna možnosť sa javí skĺbenie oboch druhov predsavzatí do jedného zoznamu. Naozaj ide o absolútne bezchybné predsavzatia. Škoda len, že polovicu vecí z podobných zoznamov sa väčšine z nás, či sa nám to páči, alebo nie, splniť nepodarí.

Čo teda máme robiť, ak chceme, aby sa naše predsavzatia splnili?

Moja rada znie, nedávať si predsavzatia. Som zástancom názoru, že ak niečo naozaj veľmi chceme, dokážeme to kedykoľvek, bez ohľadu na to, či starý rok končí, alebo nový začína.

To znamená, že ak sa chceš naučiť nový cudzí jazyk, zapíš sa do jazykovej školy. Ak chceš okúsiť prácu dobrovoľníka, zájdi do miestneho útulku. Ak túžiš schudnúť, kúp si permanentku do fitness centra a nejakú múdru knihu o zdravom varení. Ak chceš spoznávať nových ľudí, začni sa s nimi rozprávať.
Chcem len povedať, že na to, aby si dokázala splniť veci zo zoznamu, ich nemusíš písať na papier, ktorý potom odložíš do zásuvky a spravidla ho vytiahneš o rok, aby si predĺžila jeho platnosť. I keď, vidieť všetky svoje ciele pokope môže dodať akýsi počiatočný entuziazmus. Podstatné je však neupustiť od neho!

Pokiaľ ide o celoročnú krásu, pokús sa zobrať ju naozaj obšírne. Nemysli len na dokonalý outfit a make-up, účes, či postavu, aj keď tie sú tiež dôležité. Okrem toho buď aj múdra, chytrá, milá, empatická, dobrosrdečná, mysli na iných a nauč sa vypočuť si ich názory, aj keď sa nemusia zhodovať s tvojimi. Akceptuj ostatných a rozlišuj skutočné dobro od zdanlivého.

Skrátka, buď nielen krásna, ale zároveň buď človekom, ktorý stojí za to. 

Moje novoročné odporúčania vyzerajú ako rady človeka, ktorý svoje predsavzatia nikdy nesplnil. Avšak, raz sa mi podarilo schudnúť a získať vysnívanú postavu, no len vďaka ovčím kiahňam! Odvtedy sa však môj pohľad na chudnutie rapídne zmenil a od predsavzatí som radšej upustila.
Bez ohľadu na to, aký postoj zaujmeš k tomuto článku, prajem ti krásny rok 2017. Nech je krajší ako minulý, nech si zdravá, pretože to je najdôležitejšie. Nech si šťastná, zahŕňaná láskou a aj naďalej stále rovnako (ak nie ešte viac) krásna. Navonok aj zvnútra. Šťastný nový rok, Kráska! 

 

Pridaj svoj komentár:

komentárov