Tisíc a jedna noc. Presne tak by sa dala charakterizovať tvorba svetoznámej módnej návrhárky Blanky Matragi, ktorá už od roku 2011 vystavuje skvosty svojej práce v Obecnom dome v Prahe, pod názvom „Timeless.“ Mnohé ženy sú z jej šiat, ktoré môžu byť stopercentne považované za umelecké diela, doslova unesené. Iné ich naopak považujú za úplne nevkusné. Nuž, posúďte sami. 

Blanka Matragi je svetoznáma módna návrhárka pochádzajúca z Čiech, no vo svojich dvadsiatich šiestich rokoch sa vydala za muža pôvodom z Libanonu a následne sa odsťahovala žiť spolu s ním do jeho rodnej krajiny.

Pôvodne vyučená brusička skla vyštudovala aj odevné výtvarníctvo a zároveň získala tiež titul akademickej maliarky. Až v libanonskom Bejrúte začala navrhovať prvé modely večerných šiat pre súkromný módny salón Blanka Haute Couture.

Na Slovensku je táto módna návrhárka známa predovšetkým tým, že tvorí nielen svadobné šaty pre manželky, sestry a dcéry kráľov, šejkov, či ropných magnátov Perzského zálivu. Modely jej šiat sú precízne prepracované a očarujúco zdobené. Hranica medzi očarením a nevkusom je vo všeobecnosti pomerne tenká, no v tomto prípade sú šaty Blanky Matragi presne tým, čo jej zákazníci vo svete kde žije očakávajú. Slová ako rozprávkovosť, prezdobenosť, lesk, sen a princeznovská dokonalosť presne vystihujú jednotlivé modely.

Okrem toho sa táto návrhárka venuje aj maľbe na látky, sklárskej tvorbe, či tvorbe šperkov. Rovnako vydala už dve autobiografie a jej meno je dokonca známe aj vo sfére kozmetiky.

Prinášam ti krátku foto-dokumentáciu tvorby tejto mimoriadne talentovanej umelkyne s naozaj širokým záberom.

matragi

matragi

matragi

matragi

matragi

matragi

matragi

Predstav si, že každý jeden kryštálik na šatách je prišitý ručne. Aj preto ide o tak vzácne umelecké diela. Umelecké diela tiež preto, že aj napriek tomu, hoci si nejedna z nás nevie predstaviť nosiť práve takéto šaty, WAU efektom určite pôsobia na každú ženu. A čo ty? Ako na teba zapôsobili kúsky z dielne Blanky Matragi? 

Pridaj svoj komentár:

komentárov