Takže od dnes začíname makať na svojich bruškách. Tešíme sa, že si sa zapojila do našej 14 dňovej výzvy pre krajšie bruško, spolu to určite dáme. Ak si sa náhodou nezapojila, dnes je ešte môžeš naskočiť na „vlak“. Krása nie je dar, ale drina, tak sa poďme pustiť do cvičenia.

Prinpcíp výzvy je nasledovný: Prvých 7 dní bude každý deň pribúdať jeden nový cvik, ktorý do cvičenia pridáš. Ďalších 7 dní sa budú zvyšovať počty opakovaní. Samozrejme pri cvičení treba aj oddych, takže 4., 8., a 12. deň budeme oddychovať. A po 14. dňoch sa budeme tešiť z krajších brušiek! Nezabudni si preto odfotiť bruško pred výzvou, aby si ho potom vedela porovnať. Tak si poďme predstaviť prvý cvik na prvý deň výzvy.

1. Doska (plank) – 1 minúta

Ako cvičiť plank, teda dosku? Doska je v podstate veľmi jednoduchý, ale za to účinný cvik, ktorý spevní bruško, ale aj celé telo. Ak nie si zvyknutá cvičiť, pravdepodobne bude pre teba ťažké sa udržať v „doske“ hneď 1 minútu. Ale pokús sa o to! Ak to nejde, tak si medzitým oddýchni a urob dosku 3 x po 20 sekúnd. Postupne to pôjde ľahšie. Takže tvoja úloha na dnes je veľmi jednoduchá – naučiť sa správne robiť dosku, tzv. plank. Vo videu si pozri ako má doska vyzerať.

Lakte máš na podložke, špičky tiež. Celé telo musí byť v rovine a spevnené. Daj si pozor, aby si „nevypučila“ zadok hore, tak by cvik stratil účinnosť. Nezabudni na pravidelné dýchanie. Takže dnes si poriadne nacvič dosku, lebo od dnes to bude tvoja denná rutina. Zajtra pridáme ďalší cvik, hneď ráno bude zverejnený nový článk tu – www.akademiakrasy.sk/z/vyzva-pre-krajsie-brusko.

Doska

Tak čo hovoríš na prvý deň výzvy? Bude ti robiť doska problém alebo ju zvládaš? Napíš nám do komentára tvoje pocity :) Spolu to dokážeme.

Pridaj svoj komentár:

komentárov