Prečo je také dôležité vybrať si správny strih vlasov? Jednoducho, keď si vyberieš zostrih, ktorý nie je vhodný pre tvoj typ tváre výsledkom bude katastrofa. Účes by mal dotvárať celkový vzhľad tvojej tváre, aby si ako celok vyzerala perfektne. Práve preto, by si si mala účes vyberať podľa tvojho typu tváre.

Keď je účes správny, mal by vyzdvihnúť pekné črty tváre a naopak odpútať pozornosť od častí, ktoré sa ti nezdajú byť pekné. Ak máš tvár dlhú – účes by ju mal skrátiť. Ak máš tvár širokú správny účes ju vie zúžiť a predĺžiť.

Tu sú jednotlivé typy, spolu s inšpiráciou účesov známych osobností zistíš aký účes ti najviac pristane:

1. Oválny tvar tváre (čelo a čelusť majú rovnakú šírku):

Oválna tvár je ideálna pre rôzne účesy. Je súmerná a zaoblená, viac dlhšia ako široká. Ak máš tento typ tvár hodia sa ti účesy s jemnými vlnami, ale aj rovné vlasy strihané ku brade. Vyvaruj sa príliš dlhým a vyžehleným vlasom v jednej dĺžke – vyzerá to nudne a tvoju tvár predlžujú. K oválnej tvári sa hodia aj rafinovanejšie zostrihy.

2. Okrúhly tvar tváre (dĺžka a šírka je približne rovnaká):

Okrúhla tvár je význačná tým, že je približne rovnako dlhá aj široká. Takže sa veľmi hodia krátke zostrihy, ktoré zvýraznia lícne kosti a bradu. Ak sa rozhodneš pre dlhšie vlasy, je to tiež dobrá voľba, lebo ti opticky predĺži tvár.

3. Široký tvar tváre (široké čelo a ostrá čelusť):

Ak máš širokú tvár musíš dať naozaj pozor na typ účesu. Nevhodné sú dlhé, rovné vlasy popri tvári, ktoré šírku tváre priam zvýrazňujú. Ak už rovné vlasy, tak len polodlhé. Ideálne sú jemne vlnité vlasy, ktoré zjemňujú ostré črty. Pri širokej tvári je vhodná aj ofina.

4. Srdcový tvar tváre (výrazné čelo a lícne kosti, smerom ku čelusti sa zužuje):

Ak máš srdiečkový typ tváre hodí sa ti ofina, šikmo strihaná. Môžeš použiť vlny, ale aj vyžehlené vlasy. Možno by si sa mohla vyvarovať cestičke v strede hlavy –  zvykne to rozširovať tvár, ale je to individuálne. Vyskúšaj a sama uvidíš :)

heart

5. Obdĺžnikový tvar tváre (podlhovastý tvar):

Ak máš dlhú tvár je ideálne ju opticky skrátiť ofinou. Či už šikmá, alebo rovná. K ofine môžeš vlasy vyžehliť. Ak však odmietaš ofinu z praktických dôvodov – vyskúšaj vlny. Splnia podobnú funkciu ako ofina – opticky skrátia tvár.

Našla si svoj dokonalý účes? Podeľ sa s nami o tvoj názor v komentári :) 

Pridaj svoj komentár:

komentárov