Akcia čoskoro končí

Bianka Rumanová: “Bola by nuda, keby bolo všetko perfektné a nekritizované…”

Zdieľať:

Každá z nás v detstve o niečom snívala. Myslím, že vo väčšine prípadov, sme sa ako malé hrali na modelky, skúšali sme si mamine oblečenie a obliekali svoje bábiky do trendových kúskov. Niečo podobné robila aj Bianka Rumanová, ktorá sa rozhodla svoj sen splniť. Dnes si 21 ročná Bianka navrhuje vlastnú kolekciu s názvom BR collection. Navrhuje dizajny, ktoré vyjadrujú jej postoj k životu. Jej kolekcia sa stáva stále populárnejšiou hlavne u mladých dievčat.

Ešte predtým ako prejdeme ku tvojej práci prezraď niečo o sebe. Ako tráviš svoj voľný čas, čo rada robíš? 

Najradšej trávim svoj čas s mojimi kamarátmi alebo úplne sama s mojimi myšlienkami a hudbou v ušiach. Rada chodím von a celkovo rada mením prostredie. Nech sa to už týka čohokoľvek. Nemám rada stereotyp. A medzi moje obľúbené činnosti patri cestovanie. Milujem vidiet svet za našimi hranicami.

Tvojou prácou je navrhovanie vlastnej značky BR collection. Mala si takýto sen už v detstve?

Keď som bola malá tak som si na veľký výkres kreslila modelky. Každá z nich mala na sebe iný kúsok oblečenia.  A dokonca babka mi zvykla aj šiť oblečenie na bábiky. Mojim snom bolo, je, aj bude pohybovať sa v oblasti, ktorá sa týka módy, oblečenia, doplnkov či predvádzania kuúskov – fotomodeling. 

Je skvelé, že si plníš svoj veľký sen. Ako si začínala? Aký bol tvoj úplne prvý navrhnutý kúsok? 

Začalo tak, ze môj terajší kolega zo Shirtup.sk ma oslovil či nemám záujem o tričko. Tak som mu povedala, že mám, ale o vlastné. Takže som si tam dala natlačiť nápis ,,A girl to kill for 💦” Pridala som v ňom fotku na instagram s mojou najlepšou kamarátkou a baby sa ma zrazu začali vypytovať odkiať to tričko je a takto to všetko začalo…

A girl

Koľko trvá a proces výroby kolekcie od nápadu až po predaj?

Sú to približne 3 týždne. Dlhšie je to v prípade, ak čakáme na tovar alebo si zmyslím niečo špeciálnejšie.

Kde čerpáš inšpiráciu na tvorbu dizajnu? 

Internet a moja vlastná predstava alebo poprosíme grafika, aby sa snažil trafiť do mojho vkusu. Mám rada jednoduchšie a výstižné texty či obrázky, ktoré ma vyjadrujú.

Tvoje fotky outfitov na instagrame sú na profi úrovni. Nerozmýšľaš nad vlastným blogom?

Ďakujem veľmi pekne. Zatiaľ ešte nie. Nie som príliš ten ,,blogerský typ”. Aj keď občas treba k mojim popisom na instagrame rebrík. Ale zatiaľ sa ešte nechystám zakladať blog. 

Prezraď niečo viac o tvojej aktuálnej kolekcii :-)

Keďže veci s logom BR collection predávame na 2 eshopoch www.br-collection.com www.gotshirtshop.com, tak budem musieť povedať k obom niečo zvlášť. So shirtupom spolupracujem vyše roka a s gotriko to bude len tretí mesiac. Moja  aktuálna kolekcia na shirtupe obsahuje viac čiernych vecí než zvykla v minulosti a ako klasicky texty a obrázky alebo kombinácia oboch – to je to, čo na shirtupe predávame a sortiment nebudeme v blízkej budúcnosti meniť. A na gotriko mám najradšej naše krásne saténové bombery a set spodného prádla “babe” a “too much for you”. Nohavičky sú viac sexi a podprsenka je športová. Chcela som take zaujímavé kombo, ktoré nenájdeš ako set v každom obchode. Ale musim prezradiť, že na shirtupe budem mať collab s veľmi šikovným Marekom Mrazom, na čo sa špeciálne teším! 

Tvoju prácu a život sleduje veľa ľudí. Ako vnímaš “hejterov”? 

Nikdy sa nikomu nebudú páčiť všetci. Avšak ja sa na všetko pozerám skôr z toho pozitívneho hľadiska – to, že ma hejtujú je iba odrazom niečoho. Ľudia nekomentujú niečo, čo ich nezaujme natoľko, aby mali potrebu sa vyjadriť. A povedzme si bola by to nuda, keby je všetko perfektné a nekritizované. Je to súčasť toho celku. Ja som rada sama sebou, nech už to komentuje hocikto. 

Ja som si Bianku pozvala do videa zo série #MejkapLenTak a takto to dopadlo:

Ďakujem Bianke, že prijala pozvanie do videa a poskytla rozhovor. Verím, že vás jej príbeh zaujal. Do komentáru môžete napísať, s kým by mal byť rozhovor nabudúce. 

Zdieľať: