Akcia čoskoro končí

Babičkine retro tipy a triky: domáce recepty proti akné

Zdieľať:

Akné

Akné trápi mnohé ženy bez ohľadu na vek. Príčin môže byť viacero: genetické predpoklady, znečistené prostredie, zanedbané čistenie pleti, zlá životospráva … Cielenou starostlivosťou a zmenou zlých návykov môžeš dosiahnuť veľa. Oplatí sa vyskúšať aj domáce recepty proti akné našich babičiek, veď dôkazom sú staré fotografie, z ktorých sa na nás dívajú čisté a hladké tváre.

Babičkine lieky proti akné

Z mnohých užitočných babičkiných trikov na domáce ošetrenie vyrážok sme pre teba vybrali týchto TOP 4:

  1. tonikum z aloe vera – aloe vera je naozaj čarovná rastlina čo sa týka akné. Urýchľuje jeho liečbu a pomáha ošetriť vredy. Na boj proti akné sa najčastejšie využíva samotná šťava z listov, ktorou potieraj postihnuté miesta dvakrát denne.
  2. čajová kúra – proti vyrážkam sa dá bojovať aj zvnútra. Priprav si čaj z rebríčka obyčajného a prasličky. Do hrnčeka zalej 1 PL rebríčka a 1/2 PL prasličky. Vlažný čaj je vhodné piť 2-krát denne.
  3. citrónové tonikum – na vysušenie sa osvedčila čerstvá citrónová šťava, ktorá čistí póry, vysušuje akné a zosvetľuje jazvičky. Potieraj ňou postihnuté miesta ráno a večer.
  4. čistiaca maska s medom– med má výrazné antibakteriálne a čistiace účinky. Čistý včelí med nanes priamo na pleť a po 15 minútach opláchni vlažnou vodou.

Ďalšie domáce recepty na akné:

  • ľad – pri vznikajúcom akné je chlad veľkým pomocníkom. Kocka ľadu ochladí, stiahne a zmierni vznikajúci zápal. Stačí ak na pleť priložíš kocku ľadu na pár minút.
  • čajovníkový olej – má skvelé antibakteriálne účinky. Pomocou vatovej tyčinky nanes na vyrážky malé množstvo oleja a nechaj vsiaknuť. Opakuj po každom čistení pleti.
  • zubná pasta – jeden z najznámejších trikov, ktorý naozaj funguje. Zubná pasta vysuší, pretože obsahuje vysoké percento zinku.
  • cesnak – jednoduchým receptom na ošetrenie akné je potieranie postihnutých miest reznou stranou cesnaku.

Aké sú tvoje osvedčené domáce recepty proti akné? 

Zdieľať: