Akcia čoskoro končí

Ako vyformovať zadoček: 2 jednoduché cviky, ktoré fungujú!

Zdieľať:

Krásné zadky, ktoré vidíme na instagrame fitness modeliek, časopisoch alebo v reklamách zďaleka nie sú bežnou realitou našich zrkadiel. Dôvod je prostý. Pekný zadoček sa nevyformuje sám. Bez cvičenia sa v tomto prípade jednoducho nezaobídeš. Redukčná diéta sa ti síce postará o stratu centimetrov, ale bez pohybu zostane tvoj zadoček spľasnutý a ovisnutý. V tomto článku som si pre teba pripravila 2 jednoduché cviky ako vyformovať zadoček.

Video: Ako vyformovať zadoček

Krásny zadoček je výsledkom kombinácie správneho cvičenia a vyváženého stravovania. Zadok totiž vyzerá ako z prvých stránok pánskych časopisov len vtedy, keď väčšinu tukových buniek nahradia pevné a vypracované svaly. Výzva teda znie: spáliť tuk a spevniť.

Jednoznačným kráľom medzi cvikmi formujúcimi skupiny sedacích svalov zostávajú staré dobré drepy. Nič lepšie okrem ich rôznorodých modifikácií doteraz vynájdené nebolo. Napriek tomu ich žalostne málo cvičiacich vykonáva správne. Podrobnú videoinštruktáž k jednej z najúčinnejších variant – vnútorným drepom – ti ponúkam v pripojenom videu hore. Sústreď sa na správne držanie tela i jednotlivé pohyby. Nesprávnym cvikom si môžeš poškodiť chrbticu a preťažiť kĺby.

Ako vyformovať zadoček pomocou drepov

Druhým skvelým cvikom na ceste k vyformovanému zadočku je rumunský mŕtvy ťah. Cvičí sa s činkou a zapája najviac svalových skupín s dôrazom na ženské problémové partie. Opäť je dôležité sústrediť sa na jeho správne prevedenie. Sústreď sa predovšetkým na rovný chrbát a napätie v sedacích svaloch a svaloch stehien.

Čo robiť ak ti nedarí cviky vykonávať správne?

Profesionálny tréner Dávid radí: “Ľudia, ktorým sa nedarí dodržať správnu techniku pri drepoch alebo iných cvikoch a kolená im presahujú cez špičky alebo chrbát, sú v nesprávnom predklone alebo dokonca sú zhrbení, musia vykonávať strečingové cvičenia až po kým nenapravia skrátené svaly a šľachy. Ak práve ty máš tento problém môžeš mi napísať na facebook stránku a vysvetlím ti podrobne ako sa vysporiadať s týmto problémom.”

Prečo sa ti oplatí popracovať na svojich polkách?

Zadok môžeme pokojne označiť ako top partiu ženského tela. Mnohé štúdie potvrdzujú, že práve on je jednou z prvých vecí, ktoré si na nás ľudia, predovšetkým muži, na ulici všimnú. Vedci to vysvetľujú prirodzenou evolúciou. Muži sú inštinktívne priťahovaní symbolmi plodnosti. A pevný, plný zadoček medzi ne bezpochyby patrí. To je tiež dôvod, prečo je považovaný za synonymum ženského sexappealu. Možno si ani netušila, že krásny zadok je tiež zdrojom dobrej nálady. A to nie len pre mužov. Vedci totiž preukázali, že capnutie po zadku vedie k produkcii serotonínu, hormónu zodpovedného za dobrú náladu. Najviac capnutí si pritom vyslúžia práve ženy s peknými zadočkami. Takže ak sa chceš po celý deň usmievať, zamakaj na svojom zadku.

Celulitída: strašiak krásneho zadku

Patríš aj ty medzi, nie práve hrdé, majiteľky pomarančovej kože? S veľkou pravdepodobnosťou áno. Strašiak menom celulitída totiž postihuje takmer 90% ženskej populácie. Čo sa skrýva za týmto neestetickým fenoménom dnešnej doby? Bezpochyby nesprávny životný štýl. K vzniku nepeknej hrboľatej kože vedie nedostatok pohybu, sedavý spôsob života, nesprávne stravovacie návyky a nedostatočný pitný režim. Aby sme boli k sebe spravodlivé, svoje tu zohráva aj genetika a hormonálne zmeny v organizme. Boj s celulitídou je behom na dlhé trate a vyžaduje si celkovú zmenu životného štýlu. Tvojou hlavnou zbraňou však bude vyvážená a pravidelná pohybová aktivita. Ako som už spomínala v úvode, krásny zadoček sa bez cvičenia jednoducho nezaobíde.

Pozri aj: Môj nápoj proti celulitídeV oblasti stravovania platia všeobecne známe zásady zdravej a pestrej životosprávy. Rozlúč sa s jednoduchými cukrami a s nezdravým tukom. Zaraď do svojho jedálnička chudé biele mäso, ryby, mliečne výrobky, oriešky, semienka a dostatok čerstvých vitamínov. S celulitídou zatočíš aj pomocou intenzívnej a dlhodobej detoxikácie. V žiadnom prípade neopomínaj správny pitný režim a drž sa ďalej od polotovarov obsahujúcich množstvo konzervačných látok a sodíka.

Verím, že ti môj článok ukázal cestu, ako zdokonaliť zadoček. Ak by si mala akékoľvek dotazy tak mi napíš dole do komentáru. A nezabudni tento článok zdieľať, aby si pomohla pri formovaní zadočku aj tvojim kamoškám. 

Ďakujem za spoluprácu:

Video a fotografie Patra Bene | Tréner Dávid Krč | Priestory FIT UP Ružinov

Zdieľať: