Akcia čoskoro končí

Ako rozjasniť pleť: 6 overených rád

Zdieľať:

Každej z nás sa to určite stáva. Nedostatok spánku a veľa práce spôsobujú únavu, ktorá je viditeľná aj na pleti. Prečo by si, ale mala vyzerať ako “zombie”, keď môžeš svoju pleť prebrať ku životu. Stačí ti poznať týchto pár rád a trikov. Takže len čítaj ďalej a zistíš ako rozjasniť pleť.

1. Cukrový peeling

Ako prvé, by si mala svoju pleť očistiť od odumretých, kožných buniek. Preto si urob domáci peeling, ktorý okrem čistenia aj nádherne vonia. Zmiešaj kokosový olej s trstinovým cukrom a krúživými pohybmi ho nanášaj na pleť a dekolt. Uvidíš, že si ho zamiluješ vďaka exotickej vôni, ale aj účinkom. Tvoja pleť bude hladká a jemná.

Žena s rozjasnenou polkou tváre

2. Osviežujúca maska

Keď už máš pleť vyčistenú je na rade osviežujúca maska. Budeš potrebovať kocku ľadu, uhorku a mätové lístky. Všetko rozmixuj v mixéri a nanes na pleť. Nechaj pôsobiť cca 15 minút, popritom si môžeš ľahnúť a relaxovať. Následne umy vodou. Tvoja pleť bude žiariť!

3. Ľad

Ľad je výborný trik a stiahnuť póry, zmierniť opuch a vyhladiť pleť – okamžite. Vezmi si kocku ľadu a prechádzaj ňou po tvári. Uvidíš, že akékoľvek známky únavy zmiznú.

4. Voda

Voda zohráva pri rozjasňovaní pleti najdôležitejšiu úlohu. Každé ráno po prebudení vypi aspoň 1 pohár čistej vody. Pre osvieženie a doplnenie vitamínov do nej môžeš pridať citrón.

5. Dokonalé krytie

Ak máš ešte pocit, že tvoja pleť nie je rozžiarená, použi korektor. Mal by byť o odtieň svetlejší ako tvoja pleť. Aplikuj ho pod oči a rozotri dostratena.

6. Lícenka

Na záver ešte trik s lícenkou. Ak si s ňou zvýraníš lícne kosti a líčka, tvoju unavenú pleť si nikto nevšimne. Jednoducho dodá tvojej tvári šťavu a život.

Je skutočne jednoduché prebrať k životu unavenú pleť, keď poznáš tieto vzácne rady. Vyskúšaš ich? 

Zdieľať: