Akcia čoskoro končí

Ako používať kozmetické štetce na denné líčenie

Zdieľať:

V tejto lekcii krásy sa naučíš ako používať kozmetické štetce na denné líčenie. Každá žena, ktorej záleží na kráse sa líči každý deň. Nehovoríme o výraznom líčení, ale o jemnom zvýraznení predností a zakrytí nedokonalostí. Takéto líčenie ti zaberie maximálne 5 minút a po celý deň budeš krásna. Na rozžiarenie tváre ti stačí tekutý make-up, korektor, jemný púder, rozjasňovač a farbu na líčka. Pre zvýraznenie očí potrebuješ tmavý a bledý očný tieň, gélovú očnú linku a samozrejme riasenku. Aby bolo líčenie dokonalé je potrebné zvýrazniť aj obočie. Na všetky tieto úkony budeš potrebovať kvalitné kozmetické štetce, vďaka ktorým bude tvoje denné líčenie perfektné. Postupne prejdeme všetkými krokmi denného líčenia.

Pozri si aj moje video o tom ako používať štetce na líčenie


1. Nanášanie tekutého make-upu

Make-up by mal mať rovnaký odtieň ako tvoja pleť, prípadne o odtieň svetlejší. Nanáša sa pomocou štetca s okrúhlym viazaním, prípadne širokým a plochým štetcom. Najlepšie bude ak si potrebné množstvo make-upu vytlačíš na chrbát ruky a pomocou štetca ho nanášaš na pleť. Nezabudni aj na krk a dekolt. Tento štetec prichádza do kontaktu s tvojou pleťou priamo, preto ho čisti najčastejšie, aby neprenášal baktérie a neznečistil tvoju pleť.

1

2. Zakrytie nedokonalostí korektorom

Korektor si vyber vždy o jeden odtieň svetlejší ako tvoja pleť. Ak chceš zakryť kruhy pod očami postupuj nasledovne: Na kruhy si urob zvislé čiarky a štetcom ho roztri smerom ku nosu. Opačný pohyb – smerom von – vytvára vrásky. Je dôležité zvoliť jemný štetec, ktorý pleť nenaťahuje a chráni tak pred vznikom očných vrások.

2

3. Zjednotenie tónu pleti púdrom

Aby sa pleť neleskla použi púder. Je na tebe či preferuješ práškový alebo pevný – lisovaný púder. Daj si však záležať na výbere štetca. Vďaka kvalitnému štetcu získaš dokonalý efekt – bez viditeľných prechodov a bez podráždenia pokožky. Štetec, ktorý vidíš na obrázku je tak jemný, že je zážitok ho používať. Púder nanášaj na celú tvár, takisto aj na krk a delkot.

3

4. Rozjasnenie

Ak ešte nepoznáš rozjasňovač, mala by si si rýchlo nejaký zadovážiť. Dokáže zázraky. Obsahuje malé, trblietajúce sa čiastočky, ktoré odrážajú svetlo. Rozžiari ti tvár a budeš vyzerať sviežo po celý deň. Rozjasňovač (highlighter) môže byť tekutý, práškový alebo aj v pevnej forme ako tyčinka. My sme použili práškový. Nanáša sa na hornú časť lícnych kostí pomocou menšieho, okrúhlo viazaného a veľmi jemného štetca – krúživými pohybmi dostratena.

4

5. Zvýraznenie lícnych kostí

Pod rozjasňovač – na lícne kosti a jabĺčka nanes so štetcom farbu na líčka. Je na tebe aký odtieň preferuješ. Farba na líčka sa nanáša krúživými pohybmi a od nosa by mala byť vzdialená na 2 prsty.

5

6. Obočie

Obočie dotvára celkový výraz tváre a zohráva v líčení dôležitú úlohu. Aby si ho mala dokonalé, musíš vedieť kde začína a kde končí. Vezmi si štetec a prilož ho zvislo na líniu nosa a ku okraju pier – tam sa obočie začína. Najvyšší bod tvojho obočia nájdeš tak, že si štetec priložíš ku nosu a ku tretine pier, resp. do stredu brady. Štetec prilož ku stredu pier a ku nosu – tam obočie končí. Na dokonalé línie obočia použi šikmo zrezaný, pevný štetec.

6

7. Tmavý tieň na očný oblúk

Na denné líčenie ti postačí len jemne podčiarknuť tvar oka. Pomocu mäkkého, oválneho štetca a hnedého očného tieňa prechádzaj po hornej línii oka v očnom oblúku. Tvoje oči budú pôsobiť hlbšie.

7

7. Zosvetlenie pohyblivého viečka

Na pohyblivé očné viečko nanes s plochým štetcom bledý, resp. biely očný tieň. Biela farba opticky zväčšuje a rozžiaruje, takže tvoj pohľad bude svieži po celý deň.

8

9. Presná línia očnej linky

Najlepší spôsob ako naniesť očnú linku na očné viečko dokonale, je tento štetec! Je extra tenký a tvarovaný tak, aby čo najviac uľahčil prácu s nanášaním linky aj amatérkam. Linka je presná a decentná.

9

10. Mačací look

Ak chceš pôsobiť viac sexi pretiahni očnú linku ďalej za oko – vytvoríš tým mačací look. Najlepšie sa na to hodí šikmo zrezaný štetec. Stačí urobiť 2 ťahy a linka je hotová.

10

Nakoniec nanes ešte riasenku a rúž na pery a denné líčenie máš hotové.

Zdieľať: