Akcia čoskoro končí

6 vecí, ktoré ťa urobia viac atraktívnejšou!

Zdieľať:

Aj makeup či krásne oblečenie ťa môže spraviť sebaistejšou, my ti však prinášame zoznam vecí, ktoré ťa urobia viac atraktívnejšou aj bez nich:

1. Obklopuj sa priateľmi

Podľa zistení publikovaných v periodiku Psychologická veda (Psychological Science) zvyknú ľudí považovať za viac atraktívnejších, ak sú členmi nejakej skupiny, akoby nimi neboli. Samozrejme, že je v poriadku, ak nie si členkou nejakej veľkej skupiny – úplne stačí, že tráviš čas so svojou najlepšou kamoškou. Jednoducho – nebuď sama.

2. Predveď svoje silné stránky

Najmä tie, ktorými si získaš ľudí okolo seba – tvrdí to Kevin Kniffin, postgraduálny vedecký pracovník na Cornellovej univerzite a autor troch súvisiacich štúdií. V jednej z nich si členovia veslárskeho tímu navzájom hodnotili talent a fyzickú atraktívnosť a nečlenovia (cudzí ľudia) hodnotili len ich atraktívnosť. Vo vzájomnom hodnotení členov tímu boli tí najtalentovanejší aj tí najatraktívnejší – bez ohľadu na ich skutočnú atraktívnosť ohodnotenú cudzincami. Takže, slečna matematička, nabudúce, keď pôjdeš na veľkú narodeninovú večeru, spočítaj, kto má koľko zaplatiť (bez kalkulačky, samozrejme) a sleduj tie zvodné pohľady.

3. Pracuj čo najviac v skupine

Nech to už znamená vymýšľanie nových nápadov či snaha čo najlepšie dokončiť tvoju časť práce vo veľkom projekte, usilovná práca z teba robí cenného partnera pre ostatných – a to ťa robí viac atraktívnejšou, ako povedal Kniffin. V jeho štúdii boli totiž veslári-flákači hodnotení ako menej atraktívni. A v ďalšej jeho štúdii študenti zo 6-týždenného kurzu archeológie hodnotili medzi sebou atraktívnosť v prvom a poslednom dni školenia. Študenti zvýšili skóre tým, ktorí počas kurzu pracovali najviac.

4. Buď “nočná sova”

Štúdie ukazujú, že baroví patróni vnímajú ku koncu noci ostatných oveľa atraktívnejšie – výskumníci hovoria, že je to tak, pretože nechceš ísť domov sama a nechceš si vziať domov niekoho, kto nie je atraktívny. Tvoj vkus sa tým pádom prirodzene mení a prispôsobuje sa dostupným možnostiam.

5. Vtipkuj

Tvorenie humoru je dôkazom inteligencie a kreativity. Z evolučného hľadiska ide o dôležité vlastnosti potrebné pre prežitie, preto ťa robia atraktívnejšou pre potenciálnych partnerov.

6. Smej sa na vtipoch

Nie to nič nové – výskumy ukazujú, že tvoja schopnosť chichúňať sa na žartoch ťa robí atraktívnejšou pre toho, kto ťa rozosmial.

Zdieľať: