Akcia čoskoro končí

6 tipov ako si urobiť z behania svojho každodenného kamaráta

Zdieľať:

Behanie je skvelou formou športu. Nielen, že je nápomocné pri chudnutí, ale takisto slúži aj na posilnenie vášho imunitného systému. Je dôležité, si uvemodiť jeho pozitívne účinky ako zlepšenie funkcie pľúc, hladiny cholesterolu a nižšie riziko zdravotnývch problémov ako cukrovky, osteoporózy, mŕtvice , či rakoviny. Takisto prospieva k zníženiu stresu a ťažších depresií. Všetky tieto skvelé benefity,  nastanú iba vtedy, ak sa odhodláte a pôjdete si zacvičiť. 

Takže aké sú spôsoby na behanie, ktoré vám pomôžu? Máme niekoľko bežeckých tipov. Pripravte si topánky, fľašu s vodou, oblečenie, smart hodinky a všetko ostatné a môžme ísť na to :)

1. Odhodlať sa

Ak chcete, aby sa behanie stalo vašou dennou aktivitou, prvým krokom je jednoducho začať. Zabudnite na ospravedlnenia. Choďte von a zacvičte si. Na začiatku nezáleží na tom, ako ďaleko, či ako dlho bežíte. Dôležité je, že si idete za svojím cieľom. Buďte zodpovední a dôslední vo svojich pokusoch. Keď ste sa raz rozhodli behať, urobte to.

2.Zorganizujte si čas

Všimli ste si niekedy, že sú veci ktoré robíte automaticky každý deň, ale sú také, ktoré vám zaberú týždne, niekedy aj mesiace a predsa ich nikdy nedokončíte či ani nezačnete? Je tu niekoľko dôvodov, prečo uprednostňujeme niektoré veci a jedným z nich je ten, že si jednoducho na ne nájdeme čas. Väčšina z nás chodí do práce v špecifický čas každý deň a od toho závisí aj zvyšok nášho dňa, ktorý mu samozrejme prispôsobíme. 

So športom budete viac dôsledný, ak si určíte čas na každodenný beh. Pre niektorých ľudí, je ráno najvhodnejším momentom, pretože je to čas, kedy môžu kontrolovať svoj harmonogram predtým, než začnú každodenné povinnosti. Sú však aj ľudia, ktorým najviac vyhovuje čas okolo obedu. Pre iných je zase najlepším časom určeným na beh, čas po práci. Je jedno akú časť dňa si zvolíte, jednoducho si nájdite čas. Prispôsobte si ostatné povinnosti, ktoré sú nutné, ale nikdy nemeňte svoj čas určený na beh.

kazdodenne-behanie

.

3.Buďte zodpovednejší

Ak ste jedným z tých, ktorí sa zamýšlajú nad tým, či to dotiahnete do konca, ste veľmi ďaleko od toho aby ste si vytvorili nejakú podporu. Môžete nájsť podporu online. Nájdite si skupinu ľudí, bežcov na sociálnych sieťach a fórach. Môžete si navzájom pomôcť, vzájomne sa povzbudiť a poradiť si. Môžete si napríklad písať kópie vášho tréningového denníka v pravidelných intervaloch na blogu alebo na sociálnych sieťach. To vám dá možnosť písať o vašich bežeckých úspechoch a pomôže vám cítiť sa zodpovedne, pretože ostatní ľudia budú vedieť, či ste trénovali alebo nie. Nezáleží na tom aký systém si zvolíte, zvoľte si ten ktorý vám vyhovuje.

4. Pripravte sa na úspech

Niekedy sa vám môže odhodlanie zdať veľmi tažké. Vonku je chladné a sychravé počasie a vaša posteľ v teple domova je taká pohodlná. Nasledújuca vec, ktorú si však uvedomíte bude, že ste práve zmeškali svoju rannú šancu na tréning. Niekedy môže trochu prípravy vopred naozaj pomôcť. Skúste si pripraviť všetko večer pred tým. Pripravte si topánky, fľašu s vodou, oblečenie a všetko ostatné, čo potrebujete k posteli, tak aby ste si ich mohli obliecť aj v zhone. Ak radi raňajkujete, alebo si dáte kávu predtým, než zo seba vydáte energiu, pomôže vám, ak to budete mať nachystané čím skôr. Skúste si nastaviť svoj kávovar a dať si ľahké jedlo ako banány. Je totižto ľahké ich zjesť a rozhýbať sa. Čím viac práce urobíte predtým, tým menej musíte urobiť potom. Čas na tréning je vašou najlepšou šancou urobiť niečo pre seba.

5. Cvič s priateľmi

Ak skutočne chcete vedieť, ako si zvyknúť na behanie, skúste behať s kamarátkou/kamarátom. Je to omnoho jednoduchšie.  Beh s priateľmi je jednoducho oveľa príjemnejší.

6. Počúvajte svoje telo

Stáva sa, že ak začínate nové cvičebné návyky, vaše telo vám dá najavo, že ešte nie je pripravené na takú záťaž. Musíte sa naučiť rozlišíť jednoduché výhovorky a príznaky pretrénovania. Ak si chcete vybudovať svoj denný harmonogram, músite si nájsť aj čas na oddych. Keď si potrebujete oddýchnuť, počúvajte svoje telo. Je to najlepšia cesta, na upevnenie vášho denného harmonogramu.

Zdieľať: