Akcia čoskoro končí

6 dôvodov prečo sa ti neustále lámu vlasy

Zdieľať:

Zamýšľala si sa niekedy nad tým, čo všetko asi spôsobuje poškodenie vlasov? Dokonca aj na oko nevinné denné rituály ako česanie, alebo príliš tesný vrkoč môžu krehké pramene vlasov poškodiť. Pozri sa na tieto návyky, ktoré tvoje vlásky ničia a ak ich skúsiš odstrániť, môžeš sa opäť tešiť z dlhých a pevných prameňov.

1. Miluješ vysúšanie vlhkosti uterákom

Mäkký uteráčik je super na tvoju pokožku, ale nie na krehké vlasy. Správne by si si mala vlasy uterákom osušiť tak, že ich nebudeš šúchať, ale jemným stláčaním uterákom vysaješ prebytočnú vodu. Pokiaľ patríš k dievčatám, ktoré si pravidelne uviažu na hlavu turban, skús uterák vymeniť za staré bavlnené tričko. Je tenšie, jemnejšie, ľahšie a vodu vysaje rovnako dobre.

lamanie-vlasov

2. Tvoja kefa je viac plastická ako Barbie

Kefy na vlasy s diviačími štetinami sú k vlasom oveľa šetrnejšie ako umelohmotné, resp. plastické. Kefy s diviačími štetinami majú tiež vyhladzovací efekt.

3. Fén si nastavuješ na príliš vysokú teplotu

Vlasy by si mala nechať vysušiť prirodzene, ale ak ti čas nedovolí, použi sušičku na vlasy. Drž ju však od vlasov aspoň 20cm a nastav ju na najchladnejší stupeň.

4. Nesprávne sa češeš

Už dávno neplatí pravidlo prastarých mám “100 krát každú stranu a dosť”. Nemusíš si česať vlasy 100x, najlepšie ich rozčešeš hrebeňom s riedkymi zubami.

5. Nesprávny vankúš

Tvoja hlavička má tiež akú-takú váhu a keď si večer ľahneš do postele, celá táto váha padá na tvoje vlasy. Ak sa k tomu pridruží tvrdý povrch návliečky, koleduješ si o zničené vlasy. Pri výbere obliečok na vankúš si vyber hladké a jemné materiály, napr. satén alebo hodváb. Tieto materiály nebudú absorbovať prirodzený maz z pokožky a vlasy tak neostanú dehydrované a náchylné k lámaniu.

Zdieľať: