Akcia čoskoro končí

5 zdravých dôvodov prečo raňajkovať

Zdieľať:

Prvé jedlo dňa – raňajky výrazne ovplyvňujú celý tvoj deň a aj chudnutie. Ak stále nepoznáš odpoveď na otázku: Prečo raňajkovať?, tak pozorne čítaj ďalej a zistíš, že zaradiť raňajky do svojho denného režimu je skutočne dôležité a prínosné.

1. Urýchľujú metabolizmus

Tým, že začneš svoj deň zdravými raňajkami (váječné bielka, ovsené vločky, jogurt, alebo ovocie,…), naštartuješ svoj metabolizmus, čo ovplyvní aj tvoje chudnutie. Pozri si 5 rýchlych receptov na zdravé raňajky na chudnutie.

preco-ranajkovat-1

2. Stimulujú chute

Všimla si si, že po dobrých raňajkách nemáš chuť už na nič? To preto, lebo raňajky ťa nasýtia a potom už nepotrebuješ jesť nič. Ak by si sa nenaraňajkovala, tak by si celé doobedie mala chuť na všetko a možno by si zjedla aj niečo nezdravé. Preto vždy raňajkuj zdravo a celé doobedie budeš v pohode.

3. Stabilizujú inzulín

Dobre vyvážené raňajky stabilizujú hladinu inzulínu, čo je dôležité pri chudnutí, ale aj pri prevencii cukrovky. Ak chceš schudnúť, že dôležité, aby si jedla raňajky približne v rovnaký čas, každý deň.

preco-ranajkovat-2

4. Zlepšujú náladu

To, že raňajky stabilizujú hladinu cukru v krvi, opvlyvňuje pozitívne tvoju náladu.

5. Zabraňujú prejedaniu

Štúdia dokázali, že ľudia, ktorí jedia raňajky zjedia menej na obed. A tí, ktorí raňajky vynechali, práve naopak. Je to spôsobené jednoducho. Ak sa naraňajkuješ, doobeda nie si hladná a na obed zješ skutočne len potrebné množstvo. Ak si však raňajky nedáš, celé doobedie čakáš na obed a potom sa preješ.

preco-ranajkovat-3

Teraz už vieš, prečo sú raňajky také dôležité nielen pre fungovanie počas dňa, ale aj pre chudnutie. A je len na tebe, či ich zaradíš do svojej dennej rutiny.

Zdieľať: