Akcia čoskoro končí

5 dôvodov prečo začať cvičiť jógu!

Zdieľať:

Jóga je ako cvičenie u nás veľmi podceňovaná. Preto sme sa rozhodli predstaviť ti jej hlavné výhody pre zdravie a celkové fungovanie. Okrem toho, že jóga zvyšuje flexibilitu, znižuje stres, pomáha ti nájsť vnútorný pokoj. Tieto skryté výhody pozitívne ovplyvnia tvoje zdravie, sexuálny život, spánok a aj stravovanie. Pozri si teda 5 dôvodov prečo začať cvičiť jógu.

1. Posilňuje imunitu

Nedávna štúdia dokázala, že cvičenie jógy spôsobuje zmenu v génovej expresii, ktoré zvyšujú imunitu na bunkovej úrovni. Pri jóge sa naučíš lepšie dýchať, zlepšuje sa cirkulácia krvi a to pôsobí na celkové zlepšenie zdravia. Jóga

2. Zmierňuje migrénu

Výskum dokázal, že osoby trpiace migrénou majú po 3 mesiasoch cvičenia jógy, stále menšie bolesti pri migréne. Príčina migrény nie je celkom známa, ale predpokladá sa, že cvičenie jógy priaznivo pôsobí na duševné aj fyzické vychýlenie, takže dostáva tvoje telo do rovnováhy a tak sa migréna zmierňuje.

3. Zvyšuje sexuálnu výkonnosť

Už po 12-tich týždňoch cvičenia jógy sa vraj zlepšuje sexuálna efektívnosť a orgazmus, a to platí pri mužoch aj ženách! Ako je to možné? Jóga zvyšuje prietok krvi do genitálií, čo je dôležité pri vzrušení a erekcii.

4. Podporuje lepší spánok

Ak trpíš nespavosťou, jóga ťa vylieči. Výskumy dokázali, že už po 8-mich týždňoch cvičenia jógy sa výrazne zlepšuje kvalita spánku. Pri jóge sa totiž naučíš správne dýchať a spomaliť myseľ.

5. Zlepšuje stravovacie návyky

Pri cvičení jógy sa vraj podvedome naučíš ovládať svoje emócie spojené s jedlom. Jóga totiž posilňuje spojenie myseľ-telo a tak sa dokážeš naladiť na vlnu zdravého stravovania omnoho jednoduchšie. Ak si sa rozhodla začleniť jógu do svojho života a tak si zlepšiť svoje zdravie tak robíš správnu vec! Potrebuješ dobrého inštruktora, ktorý ťa naučí “správne sa naťahovať”, dýchať a tak aj zrelaxovať. A keďže žijeme v internetovej dobe, nemusíš navštevovať žiadne cvičenia jógy v tvojom meste. Môžeš cvičiť pohodlne a v súkromí, napríklad aj doma v obývačke. Našli sme pre teba skvelé hodiny jógy. 728x300-large-leaderboard.png

Zdieľať: