Akcia čoskoro končí

3 cviky na spevnenie zadku!

Zdieľať:

Chceš si spevniť zadoček, ale nevieš aké cviky sú najlepšie? V spolupráci s osobným trénerom ti prinášam 3 jednoduché cviky na spevnenie zadku. Verím, že sa ti zapáčia a zaradíš ich do svojho tréningu.

Pozri aj Ako vyformovať zadoček: 2 jednoduché cviky, ktoré fungujú! 

Ak si už skúšala so svojim telom robiť čokoľvek, ale nikdy ti to nevyšlo, tak nezúfaj. Veľmi často sa stáva, že je chybou len neznalosť toho, čo naše telo potrebuje, aby bolo cvičenie efektívne. A práve nedostatok informácií, ti bráni prepacovať sa k zdravému a aktívnemu životnému štýlu, ktorý prináša viditeľné výsledky. Cvičenie je pre získanie krásneho tela dôležité, ale takisto je dôležitý aj príjem stravy. Priblížim ti pár dôležitých faktov, ktoré si možno nevedela.

Vyskúšaj 14-dňový plán iba teraz s dopravou zadarmo:

  • Zľava! 14-dňový plán pre krajšie a zdravšie telo - 4. aktualizované vydanie

    14-dňový plán pre krajšie a zdravšie telo

    17 24,90 
    Výber možností

Proteíny

Denný prísun proteínov (bielkovín), je nevyhnutný. Proteíny sú zdrojom aminokyselín – ide o základnú stavebnú zložku našich svalov i tkanív. Ľudské telo pritom proteíny nedokáže skladovať v nadbytku, čím sa význam ich pravidelného príjmu ešte zvyšuje. Nájdeme ich v rôznych druhoch mäsa, rybách, či mliečnych výrobkoch.

Prečo je zvýšený príjem proteínov dôležitý pri športe?

Počas fyzickej záťaže dochádza ku miniatúrnym poškodeniam svalových vlákien. Ich následná obnova je zabezpečovaná aminokyselinami získanými z proteínov, ktoré sa zároveň starajú o tvorbu nových vlákien, aby následnú fyzickú aktivitu svaly zvládli s menším rozsahom poškodenia.

Vláknina – pomocník pri chudnutí

Vláknina má pre telo mnoho zdravotných benefitov – udržuje stabilnú hladinu cukru v krvi, prispieva ku správnemu fungovaniu čriev a znižuje hladinu cholesterolu. Na rozdiel od aminokyselín, ktoré sa trávením proteínov dostávajú do telesných tkanív, vláknina v zažívacom trakte pobudne, až kým neprejde úplne z tela von. Navyše na seba viaže vodu, čím výrazne zapĺňa žalúdok. Práve tieto faktory vyvolávajú dlhší pocit sýtosti. Kombinácia vlákniny a pohybu je preto ideálnou cestou k zhadzovaniu nadbytočných kíl. Medzi potraviny s vysokým obsahom vlákniny radíme napríklad zeleninu, ovocie, ryžu či ovsené vločky, orechy a cícer.

Vitamíny

Cvičenie a akákoľvek zvýšená fyzická aktivita zrýchľuje náš metabolizmus, následkom čoho prichádza telo o vitamíny. Avšak práve vďaka vitamínom je telo schopné odbúravať voľné radikály (vitamíny A, E, C, a B), tvoriť energiu (vitamíny B1, B2, B12), obnovovať poškodené svaly a šľachy (vitamín B6), transportovať kyslík ku svalom a oxid uhličitý zo svalov (vitamín C) a mnohé ďalšie dôležité funkcie, ktoré si možno ani neuvedomujeme.

Ďakujem za spoluprácu:

Video a fotografie Patra Bene | Tréner Dávid Krč | Priestory FIT UP Ružinov | Tekmar

Zdieľať: