Akcia čoskoro končí

Káva ťa zbaví celulitídy a odstráni vrásky: Pozri si naše tipy!

Zdieľať:

Káva

Kofeín obsiahnutý v našej šálke kávy má množstvo povzbudzujúcich účinkov pre náš organizmus. Aké sú, ale účinky kofeínu pri jeho aplikácii na pokožku pomocou kozmetických prípravkov? Pozreli sme sa na tieto prípravky zblízka a prinášame vám prehľad uskutočnených štúdií a názory odborníkov či a akým spôsobom nám kozmetika s obsahom kávy môže pomôcť.

Lepší vzhľad vrások

V klinickej, placebom kontrolovanej štúdii bola 40 ženám aplikovaná zmes obsahujúca Coffee Arabica dvakrát denne. Po 12 týždňoch bolo pozorované významné zlepšenie vzhľadu vrások, pevnosti a textúry pokožky v porovnaní s kontrolnou skupinou. 1

Zvýšená produkcia kolagénu a elastínu

Keď Brazílski vedci skúšali olej zo semien Coffee Arabica na ľudskej pokožke, našli 1,5-násobné zvýšenie produkcie elastínu a takmer 2-násobné zvýšenie produkcie kolagénu v porovnaní s kontrolnými skupinami.2 Je všeobecne známe, že tieto dva proteíny sú nevyhnutné pre vyhladenie vrások a zachovanie pevnosti a pružnosti pokožky. Podľa vedcov boli tieto výsledky spôsobené schopnosťou Coffee Arabica zvýšiť produkciu kolagénu a elastínu a chrániť pred stratou vlhkosti.2

Zvýšená hydratácia pokožky

Okrem toho, ošetrené kožné bunky mali takmer 7-krát vyššiu expresiu aquaglycerolporins-3 (AQP-3) a 2-násobné zvýšenie množstvo glykozaminoglykánov.2 Tieto proteíny pôsobia na zastavenie straty vlhkosti a zlepšujú hydratáciu pokožky, ktorá je hlavne v zimnom období dôležitá. Najznámejším glykozaminoglykánom je napríklad kyselina hyalurónová používaná pri profesionálnom ošetrovaní pokožky.

Kávový peeling

Zlepšený vzhľad celulitídy

Skvelá správa je, že okrem zvýšenej hydratácie a vyššej elasticity pokožky, kofeín tiež môže zlepšiť vzhľad celulitídy. Podľa štúdie z roku 2008 uskutočnenej na univerzite v Sao Paule, vedci zistili, že emulzia s obsahom kofeínu znižuje veľkosť tukových buniek o 17 percent.3

Ako si vybrať správnu kozmetiku z kávy?

Podľa dostupných klinických štúdií sa zdá, že káva má nielen pozitívne účinky pre náš organizmus, ale aj pre našu pokožku. Pri výbere správneho kozmetického prípravku z kávy je potrebné dbať na jeho zloženie. V zložení si všímajte, či prípravok obsahuje extrakt z kávy alebo prípravok obsahuje len kávovú arómu. Prípravok síce môže voňať ako káva, ale samotná aróma nás svojimi výsledkami nepoteší. Dôležitý je tiež obsah aj ostatných účinných látok. Tie sú dôležité pre podporu v dosahovaní požadovaných účinkov.

Náš TIP

Na stránke www.kavickujeme.sk sme našli nielen veľa zaujímavých informácií o káve, ale zároveň aj e-shop s kozmetickými prípravkami s obsahom pravej kávy, ktoré hodnotíme veľmi vysoko. Navyše pre vás, naše verné čitateľky, sme vybavili 10% zľavu. Stačí do poznámky pri objednávke zadať: akademiakrasy.sk a zľava vám bude dodatočne odrátaná. 

baner-kava

Referencie:
1.  Palmer DM, Kitchin JS. A double-blind, randomized, controlled clinical trial evaluating the efficacy and tolerance of a novel phenolic antioxidant skincare system containing Coffea arabica and concentrated fruit and vegetable extracts. J Drugs Dermatol. 2010 Dec; 9(12):1480-7.
2.  Velazquez PMC, Dieamant GC, Eberlin S, et al. Effect of green Coffea arabica L. seed oil on extracellular matrix components and water-channelexpression in vitro and ex vivo human skin models. J Cosmet Dermatol. 2009 Mar;8(1):56-62.
3. Dostupné na: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18254807

Zdieľať: