Akcia čoskoro končí

11 potravín pre zdravé vlasy – pevné, husté a lesklé

11 potravín pre zdravé vlasy

Zdieľať:

Určite si už počula známu frázu “Si to, čo ješ”.  A táto veta platí aj pre tvoje vlasy. Vlasy potrebujú živiny pre správny rast, aby bola ich štruktúra pevná a vlasy zdravé. Iba zdravé vlasy môžu byť aj krásne. Správna výživa dodáva vlasom aj lesk. Preto by si mala zvážiť čo ješ, ak chceš mať zdravé a krásne vlasy. Zisťovali sme, ktoré potraviny, by si mala zaradiť do svojho jedálnička ak berieš zdravie tvojich vlasov naozaj vážne:

1. Losos

Surový losos s rozmarínom Proteíny sú pre zdravie vlasov kľúčové. Losos je bohatý na omega-3 mastné kyseliny a vitamín D, čo je pre zdravie vlasov obrovským prínosom.

2.Sardinka

Pečené sardinky s citrónom Sardinka je vlastne náhrada lososa. Takže ak ti moc losos nechutí, pokojne si môžeš dať sardinku. Má tiež zdravý vplyv na vlasy.

3. Šošovica

BIO šošovica Šošovica je plná bielkovín, železa, zinku a biotínu. Tieto zložky sa starajú plnohodnotne o zdravie vlasov. Šošovica je skvelá voľba pre vegetariánov,  vlasom dodá živiny v takej kvalite ako mäso.

4. Vajcia

Čerstvé domáce vajcia Ako iste vieš, vajcia sú bielkoviny. Okrem toho obsahujú aj veľa železa a dôležitých minerálov. Nedostatok železa spôsobuje vypadávanie vlasov. Takže ak máš s vypadávaním vlasov problém, pravdepodobne máš nedostatok železa. Zaraď do svojho jedálnička vajcia.

5. Sladké zemiaky

Batáty - sladké zemiaky Skvelá voľba nielen pre vegetariánov. Sladké zemiaky obsahujú beta-karotén, ktorý naše telo premieňa na vitamín A.  Ten podporuje naše vlasy na bunkovej úrovni.

6. Mrkva

Zväzok domácej mrkvy Ďalší cenný zdroj beta-karoténu.

7. Marhule

Domáce voňavé marhuľe Takisto ako sladké zemiaky a mrkva, obsahujú marhule množstvo beta-karoténu, ktorý podporuje vlasové bunky.

8. Čučoriedky

Čučoriedky Tieto malé bobuľky sú pre vlasy kľúčové. Obsahujú veľké množstvo vitamínu C. Vďaka nemu krvné cievy, dodávajú živiny do korienkov vlasov a odtiaľ ide výživa do celých vlasov.

9. Špenát

Čerstvý špenát Špenát obsahuje veľké množstvo želena, beta-karoténu, vitamínu C a kyseliny listovej. Je to výživová bomba, nielen pre vlasy. Špenát podporuje vlasovú pokožku, čo pozitívne ovplyvňuje vlasový korienok, koniec koncov aj celý vlas.

10. Kel

Ružičkový kel Kel ponúka veľmi podobné ako špenát. Ak ti špenát moc nechutí, kel je výborná náhrada.

11. Brokolica

BIO Brokolica Brokolica tiež obsahuje veľké množstvo živín. Môže podporuje vlasovú pokožku, svojimi vlastnosťami sa zaraďuje medzi špenát a kel. Inšpirovali sme ťa pre zmenu jedálnička? :) 

Zdieľať: