Akcia čoskoro končí

10 trikov ako schudnúť pár kíl bez veľkej námahy jednoduchou zmenou návykov

Zdieľať:

Veríš v stratu váhy, ale ste príliš zaneprázdnení ísť do posilňovne alebo ste jednoducho príliš unavení po tom ako prídete domov z práce? Dobrou správou je, že môžete schudnúť pár kíl bez väčšej námahy, stačí zmeniť pár vašich návykov.

1. Vymeňte šoférovanie za chôdzu

Ak idete niekam, kde môžete ísť aj pešo, skúste vylúčiť nutkanie nasadnúť do auta. Ak chodíte MHD dochádzate, vystúpte z autobusu alebo z vlaku o dve zástavky skôr a zvyšok cesty kráčajte. Ak urobíte len túto jednu zmenu, uvidíte koľko váhy schudnete a koľko peňazí ušetríte už za pár mesiacov :)

2. Skúste vymeniť nezdravé za zdravé

Ak dostanete hlad počas dňa, vezmite si so sebou do práce zdravú desiatu, namiesto spoliehania sa na predajné automaty alebo bufety. Napríklad taká mrkva je chutná, chrumkavá, a zasýti váš hlad. Navyše získate zdravý beta karotén, vitamíny a potrebné minerály. Ak máte radi sladké, vezmite si ovocie a jogurt, ktorý si môžete dať ak budete hladní (majú omnoho menej kalórií ako sladkosti).

3. Dobre sa vyspite

Ak sa dostatočne vyspíte, pomôže vám to zregulovať hormón hladu, nazývaný aj ghrelin. Univerzity sa rozhodli urobiť prieskum medzi ľuďmi, ktorí spali 8,5 hodín a tými, ktorí spali len 5,5 hodín. Ukázalo sa, že ľudia, ktorí spali 8,5 hodín stratili viac telesného tuku a to až o 55% . Spánkom k strate váhy!

4. Zhasnite

Nedávne štúdia na Cornell University ukázali, že ľudia, ktorí konzumujú jedlo pod tlmeným svetlom, jedia menej, ako tí, ktorí konzumujú v jasne osvetlených miestach a to až o 175 kalórií menej. Takže skúste stlmiť svetlo a zmenšiť tým počet kalórií, ktoré príjmete.

10-trikov-ako-schudnut-par-kil

5. Pite viac vody

Namiesto toho, aby ste pili sladené nápoje, pite čistú vodu. Voda je prírodná tekutina, ktorá navyše potláča hlad. Pomáha posilniť metabolismus a vyčistiť telo od nečistôt. Ak pijete vodu pred jedlom, zjete až o 75 kalórií menej, čo sa rovná 3,5 kg na jeden rok. Pitie 8 až 10 pohárov vody na deň, pomôže k rýchlejšej strate prebytočných kíl a navyše hydratuje vaše telo.

6. Zapíšte si, čo zjete

Zapíšte si všetko, čo skonzumujete počas týždňa a sledujte zmeny svojich stravovacích návykov. Vedci zistili, že ľudia, ktorí si zapisujú čo zjedia, skonzumujú  o 15% menej ako tí, ktorí si to nezapisujú. Asi ste si všimli pár trendov, ktoré platia najmä cez víkend – tieto dni sú plné konzumácie tzv. jednohubiek ktoré sú možno spojené aj s konzumáciou alkoholu a preto znamenajú diétnu pohromu. Prezrite si svoj jedálniček počas týždňa a rozhodnite sa, kde treba urobiť zmenu. Možno je to práve o spomínaných jednohubkách a alkohole, možno je to o dresingových šalátoch a koreniach. Najlepšie spozorujete svoje stravocie návyky, ak si ich zapíšete a to vám následne pomôže pri dosahovaní lepších výsledkoch straty váhy.

7. Nejedzte ak nie ste hladní

Veľa ľudí vyhľadáva jedlo najmä keď sú nervózni, teda v strese alebo sa nudia. Patríte aj vy do tejto katégorie? Ak čakáte až dovtedy, kým váš žalúdok povie, že je veľmi hladný, budete nútení jesť priveľa prebytočných a najmä prázdnych kaĺorií, sú to tie, ktoré udržujú vašu váhu permanentne na vrchole.

8. Čítajte etikety

Nebojte sa stráviť nejaký čas čítaním etikiet v supermarkete a zostanete prekvapení, koľko druhov jedla je vysoko spracovaných. Skúste vylúčiť bielu múku, cukor, vysoko fruktózový kukuričný sirup a v neposlednom rade fruktózu – tieto potraviny by mali by byť prvými na etiketách jedál, ktoré konzumujete. Namiesto, toho ho nahraďte celozrnným jedlom, ktoré má aspoň 2g vlákniny na 100 kalórií. Zvýšiť treba konzumáciu čerstvého ovocia a zeleniny, ak nemáte radi raw jedlá hľadajte alternatívy varenia bez pridania zbytočného masla a syra.

9. Sledujte si porcie

Skutočným kľúčom k strate kíl je kontrolovanie si porcií. Skúste používať menšie taniere (a menšie vidličky), kontrolujte si svoje desiaty pomocou malých desiatových vreciek alebo misiek. Nikdy nejedzte zemiakové lupienky! Ak čítate ich obal, uvidíte koľko kalórií obsahujú a následne si pozrite odporúčanú dávku kalórií na deň. Po jedle, zahoďte zvyšky desiaty čo najrýchlejšie. Musíte odolať nutkaniu zjesť viac ako v skutočnosti potrebujete.

10. Večerajte skôr

Konzumujte večeru skôr a skúste ju udržať pod 25% z odporúčaných denných kalórií. Ísť do postele s preplneným žalúdkom určite nie je dobrá voľba ako stratiť na váhe a navyše môžete narušiť váš spánok. Nie je jednoduché stratiť váhu, najmä ak to ani neskúsite. Ak však nasledujete tieto jednoduché tipy, schudnete pár kíl bez menšej námahy.

Zdieľať: