Akcia čoskoro končí

10 dôvodov prečo si na cvičeniach jógy vyzliekam tričko

Naked girl sitting on a salt lake in yoga position

Zdieľať:

Pripravili sme si pre teba článok, ktorý podľa nás stojí za prečítanie. Autorkou je Emily Nolan, modelka a autorka blogu, prostredníctvom ktorého inšpirovala a ovplyvnila už tisícky žien.

Mala som už postavu veľkosti nula aj veľkosti 16, ale ani v jednej veľkosti som nebola šťastná. Roky som trpela poruchami príjmu potravy a jediné, čo som si po celé tie roky uvedomovala bolo, že nie som šťastná, a že šťastie nepochádza z veľkosti oblečenia, ale je to predovšetkým stav mysle. A ten prichádza zvnútra. Po tomto zistení som prestala byť posadnutá svojim telom a začala som sa skôr zameriavať na to, aby som mala odvahu ho prijať také, aké je a aby som ho milovala. Mojim zámerom sa stala idea byť šťastnou a zdravou. Preto píšem týchto 10 dôvodov.

Naked girl sitting on a salt lake in yoga position
Naked girl sitting on a salt lake in yoga position

1. Mením obraz o tom, ako vyzerá zdravie

V polohe “navasana” sa neochotne prizerám na svoje “core” (jadro), ktoré ma drží v tejto polohe nedokonalého “V” a usmievam sa pri tom ako ďakujem svojim mäkším častiam, ktoré tvoria vonkajší plášť a bránia moje silné jadro.

2. Posilňujem ostatné

Všimla som si, že kedykoľvek si vyzlečiem svoju košeľu, veľa žien povie: “Nikdy by som si nevyzliekla košeľu na jóge.”, avšak začnú sa cítiť komfortnejšie v ich vlastnom tele. Ja si dokonca držím palce za to, že sa začnú cítiť lepšie keď sa ja vyzlečiem.

3. Je to akt odvahy

Mnohí z nás sa boja odhaliť to, čo je skryté pod košeľou a strávia celý život zakrývaním svojho tela. Moja rada znie: buďte statoční odhaliť čo ukrývate, nebojte sa odhaliť svoje pravé “ja”.

4. Ochladím sa

Niekedy je na hodinách jógy priveľmi horúco, treba sa aj ochladiť.

5. Je to prax dôvery a sebalásky

Dať si dole košeľu a užiť si hodinu jógy a meditácie len v športovej podprsenke je úžasné. Ja som jedným z tých ľudí, ktorí si veria, že dôvera vo vlastnom tele vyžaruje dôveru aj do osobného priestoru iných.

6. Som za prirodzenú krásu

Verím, že som krásna v mojom pravom “ja”, bez make-upu. Je to tak osviežujúci pocit, vyjsť von medzi ľudí nenalíčená.

7. Stále si pripomínam, že ja som väčšia ako moje telo

Keď si vyzlečiem košeľu, pripomeniem si, že moje telo je len schránka pre moju dušu, ktorá ukrýva omnoho viac.

8. Je to lekcia ako nechať veci za sebou a pohnúť sa ďalej

Keď môžem vyzliecť košeľu a dýchať cez brucho z plných pľúc, je to oslobodzujúci pocit.

9. Pripadám si zraniteľná

Keď odhalím svoje telo, ktoré som pod košeľou ukrývala takmer celý život, je to nový pocit a cítim sa zraniteľne.

10. Je to skvelý pocit odhaliť sa a zdieľať svoje srdce so svojim susedom

Keď vyzlečiete košeľu a začnete cvičiť len vo svojej športovej podprsenke, v tú chvíľu vás prestane niečo blokovať a môžete sa pri cvičení podeliť so svojim susedom o srdce. Rozdajte sa! Je to len jóga. Neberte sami seba príliš vážne..užívajte si!

Zdieľať: